Рішення № 1 від 24.01.2018 року

Р І Ш Е Н Н Я № 1

«24» січня 2018р.                                                                                                                          м. Хмельницький                                                            

                Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря Німого С.О., членів палати Костюка В.В., Дем*янової О.В., Тарадай О.Т. за участі голви КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б. розглянувши дисциплінарну справу про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** видане Хмельницькою обласною КДКА 01.06.2012р.., адреса здійснення адвокатської діяльності 30200 Хмельницька обл., м.Білогір*я, вул. ***)

встановила:

                Із  матеріалів дисциплінарної справи вбачається, що згідно Подання Ради адвокатів Хмельницької області адвокат не сплатила до 31.01.2017р. щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2017р.

                Рішення про порушення дисциплінарної справи було направлено адвокату із повідомленням про призначення справи до розгляду. Розгляд дисциплінарної справи відкладався у зв’язку  із повернення повідомлення  без вручення. На засідання дисциплінарної палати адвокат не з’явилась, письмового пояснення не надіслала. У телефонному режимі повідомила про порушення строків сплати щорічних внесків, погодилась із вказаним порушенням та в електронному виді направила квитанції про сплату щорічного внеску в червні місяці 2017р.

                Згідно ст. 57 ч.1 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з’їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов’язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6  вищевказаного Закону).

                 Рішенням Ради адвокатів України № 72 від 16.02.2013 р. затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування згідно якого встановлено професійний обов’язок сплачувати щорічні внески адвокатами країни та розмір щорічного внеску у розмірі однієї мінімальної заробітної плати станом на 01 січня поточного року в якому такі внески сплачуються. Строк сплати щорічного внеску встановлений до 31 січня поточного року.

                Адвокат  до 31.01.2017р. внески не сплатила. Щорічні внески сплачені в липні місяці 2017р., що є порушенням строків сплати, отже є дисциплінарним проступком. Враховуючи, що дисциплінарний проступок скоєно вперше, дисциплінарна  палата вважає, що дисциплінарне стягнення може бути без зупинення дії свідоцтва.

                Керуючись ст. ст.34 ч.1,ч.2 п.6, 40,41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

в и р і ш и л а :

 

                Притягнути адвоката, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** видане Хмельницькою обласною КДКА 01.06.2012р.., адреса здійснення адвокатської діяльності 30200 Хмельницька обл., м. Білогір*я, вул. *** до дисциплінарної відповідальності у виді попередження.

                Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії  або до суду.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                                      В.Б.Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                 Н.В.Свірневська.

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької областів                                                                          С.О.Німий.