Рішення № 10 від 24.04.2019 року

Р І Ш Е Н Н Я № 10

 

24 квітня 2019р.                                                                                           м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Німого С.О, членів палати Стьопіна О.Ю., Федорова В.Б.,  Костюка В.В. у присутності голови КДКА Прядуна В.Б. розглянула дисциплінарну справу порушену по Ухвалі Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 22.11.2018р. на дії адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 14.02.2006р.. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності-  Хмельницької області, Хмельницький район, с. Грузевиця, вул.. Гайдамацька, б. **)

 

ВСТАНОВИЛА:

 

            На адресу КДКА Хмельницької області надійшла Ухвала Чемеровецького районного суду ( суддя Особа_1) на дії адвоката.

            Рішенням КДКА Хмельницької області від 15 березня 2019р. було порушено дисциплінарну справу відносно адвоката за ознаками в його діях складу дисциплінарного проступку.

            В матеріалах дисциплінарної справи є Ухвала суду в якій зазначено, що адвокат був завчасно повідомлений про дату та час слухання кримінального провадження однак не з’явився в судове засідання, завчасно не повідомив суд про причини неприбуття та не надав доказів поважності причин неприбуття в судове засідання на 22.11.2018р.

            Як доказ викладеного надано ксерокопію поштового повідомлення про вручення судової повістки згідно якого адвокат отримав повідомлення суду 07.11.2018р.  в чому особисто розписався. Крім того у телефонній розмові із головуючим по справі було з’ясоване що по факту адвокат не з’являвся в судове засідання біля п’яти разів, однак доказів цьому на день розгляду дисциплінарної справи судом надано не було.

            Адвокат надав письмове пояснення із доданою апеляційною скаргою на вказану вище Ухвалу. Згідно вказаних письмових документів адвокат не зміг прибути в судове засідання на 22.11.2018р. оскільки був зайнятий в іншому судовому засіданні  в Хмельницькому міськрайонному суді по справах дати розгляду яких були з ним узгоджені. Про неможливість прибуття в судове засідання адвокат повідомив суд рекомендованим листом яке відправив 20.11.2018р., а суд отримав листа 22.11.2018р.

            Приписами ст.. 47 ч.2 КПК України передбачено, що при неможливості прибуття адвоката в строк для виконання процесуальних дій останній зобов’язаний завчасно повідомити суд про таку неможливість та причини неможливості прибуття.

            Під час засідання дисциплінарної палати адвокат надав довідку поштового відділення про те, що в повідомленні про вручення судової повістки розписався не адвокат а працівник пошти. Адвокат у поштовому відділенні орендує поштову скриньку із якої забирає кореспонденцію один раз на тиждень. Повідомлення про судове засідання отримав приблизно 19-20 листопада 2018р. і негайно відправив в суд заяву про неможливість прибуття з поважних причин. Крім того усно повідомив що вже майже під’їжджав до суду коли його клієнт повідомив що справа відкладається на іншу дату і саме клієнту він повідомив, що 22.11.2018р. він буде зайнятий в інших судових засіданнях.

            Приписами ст. 42 Правил передбачено: «Представляючи інтереси клієнта або виконуючи функцію захисника в суді, адвокат зобов'язаний дотримуватися вимог чинного процесуального законодавства, законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність, про судоустрій і статус суддів, іншого законодавства, що регламентує поведінку учасників судового процесу, а також вимог Правил.»

      Приписами ст. 44 Правил передбачено: «Адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи.»

    Таким чином при розгляді дисциплінарної справи було встановлено, що адвокат повідомив свого клієнта про зайняті іншими справами дні які, зі слів адвоката його клієнт повідомив суд, що адвокат не отримував 07.11.2018р. судової повістки, а підпис на повідомленні про вручення поставила листоноша. Адвокат отримав повідомлення про день і час слухання справи, як він стверджує і це нічим не спростоване приблизно 19-20 листопада і негайно повідомив суд про неможливість прибути в судове засідання і причини неприбуття. Повідомлення адвокатом поважності причин неприбуття зазначені у його клопотанні до якого додано фіскальний чек про відправку рекомендованим листом вказаного клопотання.

    Отже, на думку дисциплінарної палати, в діях адвоката відсутній склад дисциплінарного проступку, оскільки після отримання судової повістки негайно повідомив суд про неможливість прибуття в судове засідання та причини такого неприбуття.

            На підставі викладеного, керуючись ст..40,41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» дисциплінарна палата

 

ВИРІШИЛА:

 

            Закрити дисциплінарну справу порушену відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 14.02.2006р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності-  Хмельницької області, Хмельницький район, с. Грузевиця, вул.. Гайдамацька, б. ***).

            Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                                                      В. Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                 Н. В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                    С. О. Німий