Рішення № 12 від 17.02.2017 р.

РІШЕННЯ

 

17  лютого 2017р.                                                                                               м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови Голова КДКА Хмельницької області  Прядуна В.Б.,голови палати Свірневської Н.В., т.в.о. секретаря палати Желіхівського О.М., членів палати Стасишина А.Л., Дем’янової О.В., Стопіна О.Ю., Кузняка А.А.,  розглянула скаргу Коваля Руслана Олександровича на дії адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 15.06.2011р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності – 32300, Хмельницька область, м. Камянець-Подільський, пр. ***)

 

встановила:

 

            На адресу КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особи_1  на дії адвоката_1. Ксерокопія скарги із доданими до неї документами була надіслана адвокату. 27.01.2017р на електронну адресу КДКА Хмельницької області від адвоката надійшло письмове пояснення на скаргу.

 

            У своїй скарзі від 20. 12. 2016р. Особа_1 повідомив, що 02.12.2016 р. Камянець-Подільським міськрайонним судом було розглянуто адміністративну справу № 2676/*** за участю адвоката_1 під головуванням судді Драча І.В. про притягнення до адміністративної відповідальності його за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. При цьому він не подавав клопотання та заяви до суду про призначення йому захисника ні в усній ні в письмовій формі. До цього часу адвокат ні разу з ним не зустрічався, не спілкувався, доручень адвокату не давав, в Центр безоплатної правової допомоги не звертався. Крім того, після отримання ним копії постанови суду, адвокат не повідомив його про наявність такої постанови суду та не оскаржив її у встановлені строки.

            Адвокат_1 у своїх поясненнях на скаргу не заперечує своєї  участі у адміністративній справі про притягнення Особи_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП в якості захисника останнього без укладення відповідного договору про надання правової допомоги. Свою участь у якості захисника Особи_1 адвокат пояснює тим, що 02.12.2016 року постановою судді Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Драча І.В. його було залучено для участі у справі в якості захисника про притягнення Особи_1 до адміністративної відповідальності. Про участь у справі та прийняте судове рішення повідомити Особу_1 виявилось неможливим оскільки останній вже значний час знаходився на лікуванні в різних лікарнях, в тому числі й за межами Хмельницької області, а телефонні дзвінки залишались без відповіді. Апеляційної скарги в інтересах Особи_1 адвокат не складав, оскільки договору про надання юридичних послуг з Особою_1 укладено не було. Вважає, що зазначені Особою_1 у скарзі порушення  були допущені судом норм процесуального права при розгляді справи, а саме залучення його у якості захисника.

 

            Дисциплінарною палатою було встановлено, що 02.12.2016р. по справі №2676/*** при розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності Особи_1 адвокат_1 приймав участь в якості захисника Особи_1 без укладеного з клієнтом договору про надання правової допомоги, отже  адвокат не мав повноважень на захист інтересів Особи_1 при розгляді адміністративної справи в суді.

            Відповідно до статті 26 Закону України про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

 Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути:

 1) договір про надання правової допомоги;

 2) довіреність;

 3) ордер;

 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

            Згідно зі ст. 14 Правил адвокатської етики адвокат надає правову допомогу відповідно до законодавства України про адвокатуру та адвокатську діяльність на підставі договору про надання правової допомоги.

            Заслухавши доповідача – члена дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Желіхівського О.М., розглянувши матеріали скарги Особи_1, дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області прийшла до висновку, що встановлені підстави для порушення дисциплінарної справи. Керуючись  ст. 39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»  дисциплінарна палата

 

                                                                в и р і ш и л а :

 

            Порушити дисциплінарну справу стосовно адвоката_ (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 15.06.2011р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності – 32300, Хмельницька область, м. Камянець-Подільський, пр. ***)

 

            Дисциплінарну справу призначити до розгляду на 17.03.2017р. на 15 -00 за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3 оф. 801 (8 поверх).

 

            Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

      Голова КДКА Хмельницької області             підпис                          В.Б. Прядун

 

      Голова дисциплінарної палати

      КДКА Хмельницької області                          підпис                          Н.В. Свірневська

 

     Т.в.о. секретаря дисциплінарної палати

      КДКА Хмельницької області                          підпис                         О.М. Желіхівський