Рішення № 12 від 17.05.2018 року

 

РІШЕННЯ №__

 

17 травня 2018 р.                                                                            м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати а саме : голови КДКА Прядуна В.Б., т.в.о. голови дисциплінарної палати Тарадай О.Т, секретаря палати Німого С.О., членів палати Федорова В.Б., Стьопіна О.Ю. розглянула матеріали скарги Особа_1 на дії адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 08.05.2009р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29000 м.Хмельницький, вул. Володимирська,***)

 

ВСТАНОВИЛА:

 

            На адресу КДКА Хмельницької області надійшла скаргаОсоба_1, в якій він вказує, що на рахунок адвоката його дружина Особа_2 перерахувала гроші в сумі 110240 грн. які мали бути використані як застава згідно Ухвали слідчого судді. Після того як відносно особа_1 по іншому кримінальному провадженню  була обрана застава 2700000 грн. які він внести не в змозі за Ухвалою слідчого судді Бурки С.В. було повернуту на рахунок адвоката  вказані вище гроші які він в подальшому не повернув його дружині.

            Адвокату було направлено копію скарги із вимогою надати пояснення з приводу викладеного скаржником.

            28.03.2018р. адвокат надав письмові пояснення та докази введення в оману членів дисциплінарної палати скаржником.

            Згідно пояснень адвоката  він в повному обсязі повернув дружині скаржника Особа_2 гроші в сумі 110240 грн. на підтвердження надає ксерокопію розписки згідно тексту якої вона 11.05.2017р. отримала в кабінеті за адресою м. Хмельницький, вул.. Володимирська, *** від адвоката гроші в сумі 110240 грн. Вказані кошти повернуті Особа_2 у присутності двох свідківОсоба_3, Особа_4. особа_2, яка перераховувала гроші адвокату і згідно розписки отримала їх на руки в травні місяці 2017р. скаргу про те що гроші їй не повернуті не подавала. Адвокатом надані інші документи які не мають стосунку до суті скарги Особа_1.

            Приписами ст.36 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено: «Не допускається зловживання правом на звернення до кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури, у тому числі ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката без достатніх підстав… Дисциплінарну справу стосовно адвоката не може бути порушено за заявою (скаргою), що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку…».

            У скарзі Особа_1 повідомив недостовірну інформацію яка спростована письмовим документом отже дисциплінарна палата вважає що  в діях адвоката відсутні ознаки дисциплінарного проступку а  тому , керуючись ст. ст. 36, 39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

ВИРІШИЛА:

 

            Відмовити в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 08.05.2009р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29000 м.Хмельницький, вул. Володимирська,***).

            Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Т.в.о. голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    О.Т. Тарадай

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                   С.О. Німий