Рішення № 13 від 17.05.2018 року

РІШЕННЯ №__

 

17 травня 2018 р.                                                                                                    м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати а саме : голови КДКА Прядуна В.Б., т.в.о. голови дисциплінарної палати Тарадай О.Т, секретаря палати Німого С.О., членів палати Федорова В.Б., Стьопіна О.Ю. розглянула скаргу Особа_1 на дії адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 12.10.2012 р., видане Хмельницькою обласною КДКА)

 

ВСТАНОВИЛА

 

На розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особа_1 щодо дій адвоката.

У скарзі йдеться про те, що адвокат є представником відповідача Особа_2 в адміністративній справі за позовомОсоба_1. В судовому засіданні Києво-Святошинського районного суду 30 травня 2017 р., адвокат заявив усне клопотання про необхідність оголошення перерви в судовому засіданні для здобуття доказів – отримання завіреної копії журналу судового засідання ВАСУ від 23.03.2016 р., усвідомлюючи, що такої можливості немає з огляду на наявність у справі акту про відсутність журналу судових засідань. При цьому підвищив голо та перебивав головуючого.

Після відмови у задоволенні клопотання адвокат заявив клопотання про відкладення судового розгляду з метою підготовки до розгляду справи по суті. Наголосив, що не готувався до розгляду справи по суті та не знайомився з матеріалами справи. Після відмови у цьому клопотанні заявив його повторно.

При цьому скаржник вказує на те, що адвокат мав неодноразову можливість вчасно ознайомитись з матеріалами справи протягом її розгляду.

Головуючий суддя повідомив адвоката про те, що він зловживає своїми процесуальними правами, однак, після неодноразових клопотань адвоката розгляд справи було відкладено на 23.06.2017 р. В судове засідання 23.06.2017 р. адвокат не з’явився.

До скарги додано диск із технічним засобом судового засідання. Прослуховуванням звукозапису судового засідання підтверджено факти, викладені у сказі щодо заявлення адвокатом клопотань та їх мотивації.

Адвокат надав пояснення, в яких зазначив, що між ним та Особа_1 існують тривалі напружені відносини, обумовлені принциповістю адвоката. у доведенні своєї позиції в судових справах. Тому адвокат вважає скаргу спробою здійснити тиск на адвоката з тим, щоб він в подальшому не приймав участі у справі. Скарг від клієнта на неналежне виконання доручення на нього не надходило, що свідчить, на його думку, про повне, всебічне та належне виконання доручення. Жодного акту про притягнення його до відповідальності за неповагу до суду або за зловживання процесуальними правами немає. Вказав, що це не перша скарга на нього з бокуОсоба_1.

Таким чином, проведена перевірка не спростувала доводів скарги в частині вчинення адвокатом дій, спрямованих на затягування справи, оскільки адвокат фактично не пояснив мотивів своїх дій, не вказав причин заявлення неодноразових наполегливих клопотань про відкладення розгляду справи, не повідомив, з яких підстав заявив про те, що не готовий до справи, чому не з’явився в наступне судове засідання тощо. Разом з тим, у відповідності до Правил адвокатської етики адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи.

Доводи скарги та позиція адвоката мають бути розглянуті на засіданні дисциплінарної палати шляхом детального опитування скаржника та адвоката, та, можливо, інших осіб, дослідження інших наданих сторонами доказів.

Керуючись ст. ст. 34, 39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність, палата

 

ВИРІШИЛА

 

Порушити стосовно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №***, видане 12.10.2012 р., видане Хмельницькою обласною КДКА)  дисциплінарну справу.

Призначити справу до розгляду на 5 червня 2018 р. на 16.00 в приміщенні за адресою м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3, оф. 801.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                                       В.Б. Прядун

 

Т.в.о. голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                               О.Т. Тарадай

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                               С.О. Німий