рішення № 14 від 05.06.2018 року

РІШЕННЯ №___

 

5 червня 2018 р.                                                                              м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати а саме : голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Німого С.О., членів палати Тарадай О.Т., Федорова Б.В., Дем’янової О.В. розглянувши скаргу Особа_1 на дії адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 19.09.2012 р., видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса робочого місця, м. Хмельницький, вул. Зарічанська**,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

На адресу КДКА Хмельницької області з надійшла  скарга  від  Особа_1  на дії адвоката_1.

Ксерокопія скарги із доданими до неї документами була передана адвокату Макарову В. М. 18.05.2018 р..

23.05.2018 р. адвокат надав письмові пояснення на скаргу.

           У скарзі Особа_1 вказує, що він з 2012 року відбуває покарання у Копичинській виправній колонії № 112. Через сварку із своєю матір’ю Особа_2 в останнього виникла необхідність звернутися за наданням юридичної допомоги до  адвоката_1, якого скаржнику порадив знайомий. Зателефонувавши адвокату останній погодився захищати права скаржника в суді в зв’язку з чим адвокат, приїхав до скаржника в колонію де отримав довіреність, яку він підписав в присутності начальника колонії. Через деякий час адвокат повідомив скаржнику про те, що він виграв суд та зажадав гроші за проведену роботу. Через брак коштів скаржник з адвокатом не розрахувався та з того часу з ним не спілкувався.

            На весні 2018 року мама скаржника Особа_2 повідомила останньому про те, що через нього та його адвоката виконавча служба продала квартиру. Скаржник зазначає, що не давав адвокату, повноважень щодо представлення інтересів в виконавчій службі. Вважає, що адвокат допоміг виконавчій службі продати квартиру, в зв’язку з чим після відбуття покарання йому не буде де проживати.

Просить притягнути до дисциплінарної відповідальності адвоката відповідно до чинного законодавства.

Як випливає з письмових пояснень адвоката, 01. 06. 2015 року ним  був укладений  договір про надання правової допомоги Особа_2 на захист її прав та інтересів. Метою договору стало бажання останньої довести в суді факт придбання квартири нею, а не її сином Особа_1. Задля того, щоб підтвердити в суді факт визнання за матір’ю скаржника право власності на квартиру необхідна була згода сина Особа_1, в зв’язку з чим останні приїхали в Копичинську виправну колонію № 112 де  отримали доручення від Особа_1, якою дав згоду на представлення його інтересів адвокату. Будь-якої домовленості про оплату послуг адвоката не велося, а також вважає безглуздим той факт, що вони спілкувалися по телефону. Вважає, що наведені в скарзі факти є наклепом. До договору додав копію договору про надання юридичної допомоги від 01.06.2015р.

Членом Дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай О.Т. був зроблений запит до Хмельницького міськрайонного суду відповідно до якого отримано ухвалу Хмельницького міськрайонного суду від 21.12.2015 року, якою справу № 686/14504/15-ц  в якій адвокат, був представником Особа_2 залишено без розгляду на підставі заяви яка була ними подана до суду.

 

Відповідно до ст.. 34 ЗУ « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку.

2. Дисциплінарним проступком адвоката є:

1) порушення вимог несумісності;

2) порушення присяги адвоката України;

3) порушення правил адвокатської етики;

4) розголошення адвокатської таємниці або вчинення дій, що призвели до її розголошення;

5) невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов’язків;

6) невиконання рішень органів адвокатського самоврядування;

7) порушення інших обов’язків адвоката, передбачених законом.

На підставі статті 14  Правил адвокатської етики адвокат надає правову допомогу відповідно до законодавства України про адвокатуру та адвокатську діяльність на підставі договору про надання правової допомоги.

Згідно статті 20 Правил адвокатської етики дотримання принципу неприпустимості конфлікту інтересів на стадії прийняття доручення клієнта Адвокат не має права прийняти доручення, якщо інтереси клієнта об’єктивно суперечать інтересам іншого клієнта, з яким адвокат пов’язаний договором про надання правової допомоги. Адвокат не має права прийняти доручення також якщо конфлікт інтересів пов’язаний з тим, що адвокат отримав від іншого клієнта конфіденційну інформацію, що охоплюється предметом адвокатської таємниці або захищається законодавством в інший спосіб, яка має перспективу бути використаною при наданні правової допомоги новому клієнту. Обмеження, передбачені цією статтею, не застосовуються

Перевіривши всі обставини, викладені Особа_1  в скарзі від 03.05.2018р. та дослідивши письмові пояснення адвоката  КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати прийшла до висновку про те, що доводи скарги та позиція адвоката мають бути розглянуті на засіданні дисциплінарної палати шляхом детального опитування скаржника та адвоката, та, можливо, інших осіб, дослідження інших наданих сторонами доказів.

Керуючись ст. ст. 34, 39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність, палата

 

ВИРІШИЛА:

 

Порушити стосовно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 19.09.2012 р., видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса робочого місця, м. Хмельницький, вул. Зарічанська, ***)  дисциплінарну справу.

Призначити справу до розгляду на 19 червня 2018 р. на 16.00 в приміщенні за адресою м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3, оф. 801.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                        Н.В. Сірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    С.О. Німий