Рішення № 13 від 24.04.2019 року

Р І Ш Е Н Н Я № 13

 

24 квітня 2019 року                                                                                м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря палати Німого С.О., члена палати Федорова В.Б.,  розглянувши заяву про відвід (недовіру) голові та членам дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області, заявлений адвокатом у дисциплінарній справі № 2/2/14-19, порушеній відносно нього за скаргою Особа_1,

 

в с т а н о в и л а:

 

03 січня 2019 року за на адресу КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особа_1, надіслана супровідним листом за підписом голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, стосовно неправомірної, на його думку, діяльності адвоката (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** від 28.07.2018 року, видане Вінницькою обласною КДКА).

15 березня 2019 року дисциплінарною палатою КДКА Хмельницької області порушено дисциплінарну справу відносно адвоката.

15 квітня 2019 року на адресу дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області надійшла заява адвоката зі змісту якої вбачається, що адвокат просить відвести голову дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Свірневську Н.В. та членів дисциплінарної палати Стьопіна О.Ю., Тарадай О.Т., Костюка В.В., Федорова В.Б., Німого С.О. від розгляду скарги Особа_1 на його дії.

Заява про відвід мотивована тим, що, на переконання адвоката, дисциплінарна палата КДКА Хмельницької області під час прийняття рішення про порушення дисциплінарної справи відносно нього формально та поверхнево дослідила пояснення адвоката, що викликає в останнього обґрунтовані сумніви в об’єктивності та неупередженості голови та членів дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області при вирішенні даної скарги. 

Будь яких інших підстав для відводу голові та членам дисциплінарної палати  КДКА Хмельницької області не зазначено.

Відповідно до п. 7.5 Регламенту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, затверджений Рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 77 із останніми змінами та доповненнями внесеними Рішенням Ради адвокатів України від 02 червня 2018 року № 86, рішення про відвід (самовідвід) кількох членів КДКА приймається відносно кожного окремо.

Заслухавши заяву адвоката про відвід, перевіривши матеріали дисциплінарної справи в частині, що стосується заявленого відводу, дисциплінарна палата КДКА Хмельницької області приходить до висновків, що наведенні адвокатом доводи для відводу члена дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Костюка В.В. є неспроможними.

Адвокатом не надано жодних доказів, які б свідчили про зацікавленість чи необ’єктивність члена дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Костюка В.В. в результатах розгляду дисциплінарної справи.

            Враховуючи викладене, керуючись ст. 50 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.п. 7.5, 8.1, 8.2, 8.12 Регламенту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, затверджений Рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 77 із останніми змінами та доповненнями внесеними Рішенням Ради адвокатів України від 02 червня 2018 року № 86,-

ВИРІШИЛА:

 

1. Відмовити адвокату у задоволенні заяви про відвід члена дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Костюка В.В.

            2.Рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                                                      В. Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                Н. В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                    С. О. Німий