Рішення № 17 від 05.06.2018 року

РІШЕННЯ №___

 

5 червня 2018 р.                                                                              м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати а саме : голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Німого С.О., членів палати Тарадай О.Т., Федорова Б.В., Дем’янової О.В. розглянувши Ухвали Чемеровецького районного суду Хмельницької області від 24 квітня 2018 року на дії адвоката  (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** від 18. 05. 2011р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності: 32300 Хмельницька область м.Камянець-Подільський, пров. Шолохова, **),

 

ВСТАНОВИЛА:

 

            На адресу КДКА Хмельницької області  надійшла Ухвала Чемеровецького районного суду Хмельницької області ( надалі – Ухвала) на дії адвоката.

            В Ухвалі суду вказується, що адвокат є захисником Особа_1, у кримінальному провадженні та будучи належним чином повідомленим про час,  місце та дату розгляду кримінальної справи, а саме, 24 квітня 2018 року, в судове засідання не з’явився з невідомих причин. Просить притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності.

            Чемеровецький районний суд одночасно спрямував  копію Ухвали адвокату, а також адвокат повідомлений про наявність Ухвали суду  на розгляді  ДП КДКА Хмельницької області,  натомість, письмових пояснень не надав.

    Згідно статті 21 Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний дотримуватися присяги адвоката України та правил адвокатської етики;

    Відповідно до статті 34 Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку. Дисциплінарним проступком адвоката є в тому числі  невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов’язків;

 Згідно статті 44 Правил адвокатської етики адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи.

 Окрім цього, неприбуття без поважних причин адвоката в судове засідання у даному кримінальному провадженні є порушенням обов’язків захисника, передбачених ч.2 ст.47 КПК України, а тому відносно адвоката необхідно порушити дисциплінарну справу.

Керуючись ст. ст. 34, 39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність, палата

 

 

ВИРІШИЛА:

 

            Порушити стосовно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** від 18.05.2011р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності: 32300 Хмельницька область м.Камянець-Подільський, пров. Шолохова, **) дисциплінарну справу. 

Призначити справу до розгляду на 19 червня 2018 р. на 16.00 в приміщенні за адресою м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3, оф. 801.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                        Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    С.О. Німий