Рішення № 16 від 24.04.2019 року

Р І Ш Е Н Н Я № 16

 

24 квітня 2019 року                                                                                м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря дисциплінарної палати Німого С.О., членів палати Костюка В.В., Федорова В.Б. розглянувши дисциплінарну справу відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, від 25.10.2002р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29000 м.Хмельницький, вул. Проспект Миру, буд. ***, кв. **)

 

ВСТАНОВИЛА

 

            На адресу КДКА Хмельницької області  надійшла  скарга Особа_1 на дії та бездіяльність адвоката.

            Після проведення перевірки за скаргою та за наслідками розгляду скарги та матеріалів перевірки 15 лютого 2019 року стосовно адвоката порушена дисциплінарна справа.

            Копія рішення та повідомлення про дату час та місце розгляду дисциплінарної справи неодноразово надсилалися адвокату, однак повернулися, у зв’язку з закінченням строку зберігання.

            У скарзі Особа_1 вказує,  що  адвокат  в 2015- 2016 роках зобов’язувався надати їй юридичну допомогу по цивільній справі, проте, отримавши гроші, такої допомоги не надав, кошти не повернув. Після скарги до Ради адвокатів Хмельницької області частково адвокат гроші повернув, але не повернув ордер на квартиру, який вона йому надавала для суду. Вважає, що адвокат намагається їй помститися за те, що в 2016 році вона зверталася зі скаргою на його дії. Просить притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності. До скарги Особа_1 додала листа від 18. 11. 2016 року, який був адресований її адвокатом. З даного листа випливає, що існувала домовленість між скаржницею та адвокатом про юридичну допомогу в справі про визнання колишнього чоловіка скаржниці таким, що втратив право користування на житло. З цього приводу неодноразово адвокат надавав консультації та підготовив позовну заяву. За зроблену роботу він отримав 1900 гривень, які в подальшому за виключенням 650 гривень  були повернуті скаржниці про що зазначає в своїй скарзі сама скаржниця.

            Відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України «Про адвокату та адвокатську діяльінсть», адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності протягом року з дня вчинення дисциплінарного проступку.

            Зазначені у скарзі дії адвоката мали місце в 2015-2016 році, а тому сплив строк притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

            Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 35 ч.2, 40, 41 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

 

В и р і ш и л а:

 

            Закрити дисциплінарну справу відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, від 25.10.2002р. видане Хмельницькою обласною КДКА) за закінченням строку притягнення до дисциплінарної відповідальності.

            Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії або до суду.

 

     Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

     комісії адвокатури Хмельницької області                                                 В. Б. Прядун

 

 

     Голова дисциплінарної палати

     КДКА Хмельницької області                                                                      Н. В. Свірневська

 

 

     Секретар дисциплінарної палати

     КДКА Хмельницької області                                                                      С. О. Німий