Рішення № 18 від 19.06.2018 року

РІШЕННЯ № ___

19 червня 2018 р.                                                                            м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови КДКА Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря палати Німого С.О., членів палати Костюка В.Б., Федорова В.Б Тарадай О.Т. розглянувши скаргу Особа_1 на дії адвоката (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 538, видане  Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29000 м.Хмельницький, вул.Проскурівська, буд.24, офіс 306)

 

ВСТАНОВИЛА:

 

            На адресу КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особа_1 на дії адвоката.

            У своїй скарзі скаржник  вказує, що 10.05.2018р. близько 18-50 адвокат керуючи автомобілем  Nissan Almera державний номер ВХ ****АК не дотримавшись безпечної відстані допустив зіткнення з автомобілем Особа_1 в той час як останній пропускав пішоходів. Вважає що такими діями адвоката скаржнику спричинено фізичні та моральні страждання, а його автомобіль фактично знищено. Вважає дії адвоката,  по порушенню правил ДТП ,такими що ганьблять честь і гідність будь-якої людини. Вважає що оскільки ДТП сталося у місці масової забудови воно набуло ознак резонансної події. Поведінка адвоката,  на думку скаржника, є непристойною він знаходився в образливому вигляді, негідному й позорному і все це зафіксовано на відео що додається до скарги. Крім того під час оформлення протоколу адвокат поводив себе неадекватно - безцільно стояв, а потім безцільно пересувався з місця на місце, втрачав координацію, у зв’язку з чим працівник поліції попереджав його про застосування наручників та доставлення його до місця тимчасового тримання. За результатами ДТП складено протоколи за ст. 124 та ч.1 ст. 130 КУпАП.

            07.06.2018р. адвокат отримав копію скарги та доданих до неї документів.

            12 червня 2018р. адвокат надав письмові пояснення згідно яких він не заперечує факту ДТП однак заперечує ті обставини на які посилається скаржник-непристойний вигляд, неадекватна поведінка і таке інше. Крім того зазначає, що ДТП є скоєним з необережною формою вини. Він негайно звернувся до своєї страхової компанії яка виплатить постраждалому відшкодування.

            З переглянутого відео, що було надано до скарги, обставини на які посилається скаржник не підтверджуються. Адвокат охайно вдягнений, не вживає ненормативну лексику, виконує всі розпорядження поліцейських, підписує протокол.

            Однак на день перевірки залишається питання перебування адвоката у нетверезому виді за кермом, тому формально є ознаки дисциплінарного проступку. Адміністративна справи за ст.130ч.1 КУпАП знаходиться на розгляді в Хмельницькому міськрайонному суді.

            Приписами ст. 7 Правил адвокатської етики у своєму приватному житті адвокат  зобов’язаний дотримуватися закону, не вчиняти правопорушень.

            Приписами ст. 34 ЗУ “про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено що дисциплінарним проступком є в тому числі порушення правил адвокатської етики.

            Приписами ст. 32 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що дисциплінарне провадження - процедура розгляду письмової скарги, яка містить відомості про наявність в діях адвоката ознак дисциплінарного проступку.

            Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 34, 39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність, дисциплінарна палата КДКА Хмельницької області,

 

ВИРІШИЛА:

 

            Порушити стосовно адвоката (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № ***, видане  Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29000 м.Хмельницький, вул.Проскурівська, буд. ***) дисциплінарну справу. 

Призначити справу до розгляду на 17 липня 2018 р. на 16.00 в приміщенні за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3, оф. 801.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                        Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    С.О. Німий