Рішення № 17 від 24.04.2019 року

 

РІШЕННЯ № 17

 

24 квітня 2019 року                                                                                м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря дисциплінарної палати Німого С.О., членів палати Костюка В.В., Федорова В.Б. розглянула скаргу прокурора військової прокуратури Чернівецького гарнізону Особа_1 на дії адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 26.05.2006 р. Хмельницькою обласною КДКА)

 

ВСТАНОВИЛА:

 

            На розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області надійшла скарга прокурора військової прокуратури Чернівецького гарнізону Особа_1 на дії адвоката.

            У скарзі йдеться про те, що Хмельницьким апеляційним судом здійснювався апеляційний розгляд скарги прокурора по справі № 676/***/17 за обвинуваченням Особа_2. Захист обвинуваченого у цьому кримінальному провадженні здійснював адвокат.

            04.09.2018 р. у судове засідання Хмельницького апеляційного суду адвокат не з’явився, натомість подав заяву, в якій просив слухання перенести у зв’язку з його перебуванням у відпустці за межами Хмельницької області.

            Факт перебування у відпустці та неможливість прибути в судове засідання адвокат  підтвердив головуючому в телефонній розмові.

            Втім, цього ж дня адвокат брав участь у судовому засіданні Кам’янець-Подільського міськрайонного суду.

            10.10.2018 р. у судовому засіданні Хмельницького апеляційного суду в ході з’ясування обставин перенесення справи, адвокат заперечив факт участі в засіданні Кам’янець-Подільського міськрайонного суду 4.09.2018 р. Крім того, обвинувачений Особа_2 повідомив, що не з’явився 4.09.2018 р. у судове засідання Хмельницького апеляційного суду за вказівкою свого захисника адвоката.

            До скарги додано диски із технічними засобами фіксування судового засідання. Копія заяви адвоката , листом Кам’янець-Подільського міськрайонного суду.

            Адвокат пояснення не надав.

            Скарга вказує на наявність ознак дисциплінарного правопорушення. Йдеться про дотримання чи недотримання ряду положень Правил адвокатської етики, зокрема:

            ст. 7 ч. 3 «Адвокат не має права в своїй професійній діяльності вдаватися до засобів та методів, які суперечать чинному законодавству або цим Правилам»

            ст. 12 : «Всією своєю діяльністю адвокат повинен стверджувати повагу до адвокатської професії, яку він уособлює, її сутності та громадського призначення, сприяти збереженню та підвищенню поваги до неї в суспільстві; 

            ст. 44 «Адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи.»

            Проведена перевірка не спростувала доводів скарги та не дала підстав для прийняття рішення про відмову в порушенні дисциплінарної справи.

            Питання про підтвердження факту перебування адвоката у відпустці; місця проведення відпустки, підстав присутності адвоката в іншому судовому засіданні під час відпустки в той час як інше судове засідання було відкладено за його заявою; причини неявки в судове засідання; факт та детальний зміст вказівок, які надавав (чи не надавав) адвокат своєму підзахисному та ряд інших залишаються з’ясованими недостатньої мірою.

            Доводи скарги та позиція адвоката мають бути розглянуті на засіданні дисциплінарної палати шляхом детального опитування скаржника та адвоката, та, можливо, інших осіб, дослідження інших наданих сторонами доказів.

            Керуючись ст. ст. 34, 39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність, палата

 

ВИРІШИЛА

 

            Порушити стосовно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 26.05.2006 р. Хмельницькою обласною КДКА)  дисциплінарну справу.

            Призначити справу до розгляду на 17 травня 2019 р. на 16.00 в приміщенні за адресою м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3, оф. 801.

            Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                                                                       В. Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                           Н. В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                           С. О. Німий