Рішення № 2 від 15.02.2019 року

Р І Ш Е Н Н Я № 2

 

15 лютого 2019 року                                                                                         м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря Німого С.О., членів палати Дем'янової О.В., Костюка В.В., Стьопіна О.Ю., Федорова В.Б., Тарадай О.Т., розглянувши скаргу Особа_1 на дії адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, від 25.10.2002р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29000 м.Хмельницький, вул. Проспект Миру, буд. ***, кв. ***)

в с т а н о в и л а:

 

            На адресу КДКА Хмельницької області  надійшла  скарга Особа_1 на дії та бездіяльність адвоката.

 

            Ксерокопія скарги із доданими до неї документами надсилалася  адвокату  , однак не були врученими, оскільки за даною адресою двері не відкривали.

 

            У своій скарзі Особа_1 вказує,  що  адвокат  в 2015- 2016 роках зобов’язувався надати їй юридичну допомогу по цивільній справі, проте, отримавши гроші, такої допомоги не надав, кошти не повернув. Після скарги до Ради адвокатів Хмельницької області частково адвокат гроші повернув, але не повернув ордер на квартиру, який вона йому надавала для суду. Вважає, що адвокат намагається їй помститися за те, що в 2016 році вона зверталася зі скаргою на його дії. Просить притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності. До скарги Особа_1 додала листа від 18. 11. 2016 року, який був адресований її адвокатом. З даного листа випливає, що існувала домовленість між скаржницею та адвокатом про юридичну допомогу в справі про визнання колишнього чоловіка скаржниці таким, що втратив право користування на житло. З цього приводу неодноразово адвокат надавав консультації та підготовив позовну заяву. За зроблену роботу він отримав 1900 гривень, які в подальшому за виключенням 650 гривень  були повернуті скаржниці про що зазначає в своїй скарзі сама скаржниця.

            Відповідно до ст.34 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», …підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності  є вчинення дисциплінарного проступку. Дисциплінарним проступком є:…3)порушення прави адвокатської етики. Відповідно до ст.36 Правил адвокатської етики, «…при розірванні   договору (незалежно від причин) адвокат зобов’язаний: 1.1.повернути клієнту отримані від нього документи, а також документи, видані адвокату для клієнта іншими особами в ході виконання доручення, майно, передане клієнтом на зберігання адвокату, та невитрачені кошти, що призначалися для погашення видатків, пов’язаних з виконанням доручення». 

                Заслухавши  доповідача - члена дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай О.Т., дослідивши скаргу з додатками, дисциплінарна палата КДКА  Хмельницької області приходить до висновку, що в діях адвоката наявні ознаки дисциплінарного проступку.

            Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33,34,38,39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», дисциплінарна палата КДКА Хмельницької області,-

 

ВИРІШИЛА:

 

            Порушити   дисциплінарну справу  щодо адвоката, свідоцтво про адвокатську діяльність №*** від 18.12.2009 року, виданого Хмельницькою КДКА.

            Справу до розгляду призначити   на  15  березня 2019 року о 16.00  год. в приміщенні КДКА Хмельницької області за адресою:  м.Хмельницький, вул.Зарічанська,5/3  оф.801 ( 8 поверх).

            Рішення про порушення дисциплінарної справи може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  або до суду.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                                                        В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                            Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                                О.Т. Тарадай