Рішення № 21 від 19.06.2018 року

РІШЕННЯ № ___

 

19 червня 2018 р.                                                                            м. Хмельницький

 

Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови КДКА Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря палати Німого С.О., членів палати Костюка В.Б., Федорова В.Б Тарадай О.Т. розглянула скарги Особа_1 на дій адвоката

 

ВСТАНОВИЛА

 

На розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області з Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури  надійшли чотири аналогічні за своїм змістом заяви Особа_1 на дії адвоката, який є членом Ревізійної комісії адвокатів Вінницької області.

Проведення перевірки було доручено адвокату Тарадай О.Т., яка доповіла результати перевірки, зокрема зазначила, що: у своїх заявах скаржник вказує, що: «Злочинець без згоди виступав, як мій адвокат в Вінницькому міському судді по справі № 127/14819/17 і це не зважаючи на те, що злочинець не внесений в Єдиний реєстр адвокатів України, як адвокат. А коли я заявив протест щоб мене не представляв злочинець в якості адвоката, останній почав нецензурно лаятися та погрожувати мені фізичною розправою. Злочинець діяв на замовлення моїх опонентів, а саме народного депутата Особа_2»

Особа_1 вважає, що за такі дії відносно злочинця необхідно відкрити кримінальне та дисциплінарне провадження, позбавити злочинця права на зайняття адвокатською діяльністю, притягнути злочинця до кримінальної відповідальності за ст.ст. 129, 115, 161, 212 КК України, провести перевірку податкових рахунків та майна злочинця.

30 квітня 2018 року адвокату на адресу робочого місця, зазначеного в Єдиному реєстрі адвокатів України, було направлено копії скарг з пропозицією надати письмові пояснення по сутті скарг, які 09.06.2018 року повернулися на адресу КДКА Хмельницької області, у зв’язку з закінченням строку зберігання.

За вказаних обставин дисциплінарна палата приходить до висновку, про можливість розгляду заяв Особа_1 за відсутності письмових пояснень адвоката.

Вирішуючи питання про порушення дисциплінарної справи, палата виходить з наступного.

            Приписами ст.36 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено: «Не допускається зловживання правом на звернення до кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури, у тому числі ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката без достатніх підстав… Дисциплінарну справу стосовно адвоката не може бути порушено за заявою (скаргою), що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку…».

 

Згідно ст. 40 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» розгляд дисциплінарної справи здійснюється на засадах змагальності. Відповідно, кожна сторона дисциплінарного провадження має довести підстави своїх вимог та заперечень.

Під час проведення перевірки обставин викладених в заявах Особа_1 було встановлено, що твердження останнього про відсутність відомостей в Єдиному реєстрі адвокатів України адвоката не відповідає дійсності.

Особа_1 не надав жодних доказів та не вказав на їх наявність, та неможливість самостійного отримання, які б могли підтвердити твердження про погрози зі сторони адвоката в його сторону.

            Під час розгляду заяв (скарг) на дії (бездіяльність) адвоката діє презумпція невинуватості, яка зобов’язує усі сумніви тлумачити на користь особи відносно якої вирішується питання про порушення дисциплінарної справи та притягнення до дисциплінарної відповідальності.

            Отже, заявником не доведено обставин, які б свідчили про наявність в діях адвоката ознак дисциплінарного проступку, а тому в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката за скаргами Особа_1 слід відмовити. 

            Що ж стосується інших вимог скаржника, то відповідно до вимог ст. 50 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області не наділена повноваженнями порушувати кримінальну справу, притягувати до кримінальної відповідальності, перевіряти рахунки та майно адвоката.  

            На підставі наведеного, керуючись ст. 33, 34, 36, 37, 38, Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», -

 

ВИРІШИЛА:

 

            Відмовити в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** від 30.06.2004 року, видане Вінницькою обласною КДКА) за заявами Особа_1.

            Рішення може бути оскаржено протягом 30-ті днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                        Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    С.О. Німий