Рішення № 23/1В від 17.07.2018 року

Р І Ш Е Н Н Я № ____

 

17 липня 2018 року                                                                                місто Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови палати Свірневської Н. В., секретаря палати Німого С. О., членів палати Дем'янової О. В., Стьопіна О. Ю., Федорова В. Б., розглянувши відвід голові КДКА Хмельницької області Прядуну Володимиру Борисовичу, заявлений адвокатом перед початком розгляду скарги Особа_1 на дії цього адвоката,

 

в с т а н о в и л а:

 

10 травня 2018 року до КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особа_1 на дії адвоката.

Після проведення перевірки за скаргою членом дисциплінарної палати Німим С. О. матеріали дисциплінарного провадження були подані для розгляду питання про порушення чи відмову в порушені дисциплінарної справи на засіданні палати 17 липня 2018 року.

Адвокат означеної дати з'явився на засідання дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області та після роз'яснення головуючою права на відводи заявив відвід голові КДКА Хмельницької області Прядуну В. Б.

На обґрунтування заявленого відводу адвокат пояснив, що голова КДКА Хмельницької області Прядун В. Б. в приватній розмові цікавився у нього про те, чому він взявся вести справи колишньої дружини скаржника Особа_1 Особа_2. З цих слів Прядуна В. Б. адвокат прийшов до висновку, що голова КДКА Хмельницької області Прядун В. Б. перебуває у дружніх стосунках з Особа_1, а тому не може приймати участь у розгляді скарги Особа_1, оскільки є необ'єктивним та упередженим.

Стосовно заявленого відводу голова КДКА Хмельницької області Прядун В. Б. заперечив факт будь-яких його розмов з адвокатом, в тому числі стосовно Особа_1 чи стосовно справ, які веде адвокат. Разом з тим з метою запобігання виникненню в адвоката сумнівів в об'єктивності розгляду скарги Особа_1 дисциплінарною палатою КДКА Хмельницької області проти заявленого відводу не заперечив.

Щодо заявленого відводу КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати приходить до наступних висновків.

Наведені вище доводи адвоката на обґрунтування заявленого ним відводу до уваги прийматися не можуть. Ці доводи є надуманими та безпідставними, оскільки будь-яких доказів на підтвердження факту підтримання особистих стосунків голови КДКА Хмельницької області з Особа_1, а також факту будь-якого спілкування Прядуна В. Б. з адвокатом останній не надав.

Водночас КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати, з огляду на право адвоката, стосовно якого розглядається дисциплінарна справа, заявляти відводи, вважає, що відвід голові КДКА Хмельницької області Прядуну В. Б. підлягає задоволенню, однак не з підстав, наведених адвокатом, а винятково з тією метою, щоб в подальшому при розгляді дисциплінарної справи ні в кого не виникало сумнівів щодо об'єктивності та неупередженості Прядуна В. Б. як голови КДКА Хмельницької області, який має право приймати участь у засіданнях дисциплінарної палати з правом голосу з усіх питань, які вирішуються на засіданні палати (підпункт 5.1.2 пункту 5.1 розділу 5 Регламенту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії регіону).

А тому, керуючись пунктом 7.5 розділу 7 Регламенту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії регіону,

 

вирішила :

 

заяву адвоката про відвід голові кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуну Володимиру Борисовичу задовольнити та відвести останнього від участі у дисциплінарному провадженні за скаргою  Особа_1 на дії адвоката.

 

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

     Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

     комісії адвокатури Хмельницької області                                                 В. Б. Прядун

 

 

     Голова дисциплінарної палати

     КДКА Хмельницької області                                                                      Н. В. Свірневська

 

 

     Секретар дисциплінарної палати

     КДКА Хмельницької області                                                                      С. О. Німий