Рішення № 23/2В від 17.07.2018 року

Р І Ш Е Н Н Я №______

 

17 липня 2018 року                                                                                місто Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови палати Свірневської Н. В., секретаря палати Німого С. О., членів палати Дем'янової О. В., Стьопіна О. Ю., Федорова В. Б., розглянувши відвід члену дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай Олені Трохимівні, заявлений адвокатом перед початком розгляду скарги Особа_1 на дії цього адвоката,

 

в с т а н о в и л а:

 

10 травня 2018 року до КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особа_1 на дії адвоката.

Після проведення перевірки за скаргою членом дисциплінарної палати Німим С. О. матеріали дисциплінарного провадження були подані для розгляду питання про порушення чи відмову в порушені дисциплінарної справи на засіданні палати 17 липня 2018 року.

Адвокат означеної дати з'явився на засідання дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області та після роз'яснення головуючою права на відводи заявив відвід члену дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай О. Т.

На обґрунтування заявленого відводу адвокат пояснив, що член дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай О. Т. свого часу представляла інтереси скаржника Особа_1 в одній зі справ, фактичні обставини якої пов'язані з подіями, про які скаржник Особа_1 зазначає у своїй скарзі. Відтак Тарадай О. Т. не може приймати участь у розгляді скарги Особа_1, оскільки є обґрунтовані сумніви в її об'єктивності та неупередженості.

Стосовно заявленого відводу член дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай О. Т. не заперечила та вказала, що дійсно вона представляла інтереси Особа_1 в одній із цивільних справ, яка розглядалась Ярмолинецьким районним судом Хмельницької області, та в якій адвокат, будучи її процесуальним опонентом, представляв колишню дружину скаржника Особа_2.

З урахуванням доводів адвоката на обґрунтування заявленого ним відводу, пояснень члена дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай О.Т. КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати приходить до висновку про те, що відвід підлягає задоволенню, оскільки обставини, наведені адвокатом та підтверджені Тарадай О.Т. дійсно свідчать про наявність сумнівів щодо об'єктивності та неупередженості останньої як члена дисциплінарної палати під час розгляду скарги Особа_1.

А тому, керуючись пунктом 7.5 розділу 7 Регламенту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії регіону,

 

вирішила :

 

заяву адвоката про відвід члену дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай Олені Трохимівні задовольнити та відвести останню від участі у дисциплінарному провадженні за скаргою Особа_1 на дії адвоката Афадєєва В. В.

 

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

     Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

     комісії адвокатури Хмельницької області                                                 В. Б. Прядун

 

 

     Голова дисциплінарної палати

     КДКА Хмельницької області                                                                      Н. В. Свірневська

 

 

     Секретар дисциплінарної палати

     КДКА Хмельницької області                                                                      С. О. Німий