Рішення № 26 від 30.08.2016 р.

РІШЕННЯ

 

30 серпня 2016 р.                                                                 м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати а саме : голови палати Свірневської Н.В., т.в.о секретаря палати Дем’янової О.В., членів палати Стасишина А.Л., Кузняка А.О., Стьопіна О.Ю., розглянувши скаргу Особи_1 на дії адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 2.12.2011 р. Хмельницькою обласною КДКА),

 

ВСТАНОВИЛА

 

На розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особи_1. У скарзі йдеться про те, що у 2009 р. адвокат_1. надавав їй консультацію та склав позовну заяву, відповідачем по якій була Особа_2. Зараз у Шепетівському міськрайонному суді розглядається справа за позовом Особи_2 до неї, представником Особи_2 є адвокат_1. На її зауваження в судовому засіданні пояснив суду, що дійсно надавав їй правову допомогу, але не вважає це підставою для того, щоб не надавати наразі правову допомогу Особі_2.

В своїх письмових поясненнях адвокат_1 визнав, що виготови для Особи_1 позовну заяву, але це було в 2009 р., коли він не був ще адвокатом і працював як приватний підприємець у сфері страхування та пенсійного забезпечення. У суді Особу_1 не представляв. Змісту позовної заяви не пам’ятає, його архіви за 2009 рік не збереглися. За дорученням Шепетівського місцевого центру БВПД від 21.10.2015 р. надає правову допомогу Особі_2, для чого підготував позов та приймає участь у цивільній справі в якості представника позивача.

Згідно ст. 9 п. 3 Правил адвокатської етики адвокат без письмового погодження з клієнтами, щодо яких виник конфлікт інтересів, не може представляти, захищати клієнта або надавати йому правову допомогу, якщо до цього він надавав правову допомогу, здійснював захист або представництво іншого клієнта, від якого він отримав конфіденційну інформацію, дотичну до інтересів нового клієнта.

Проведена перевірка подання не усунула висловленого в ній твердження про вчинення адвокатом_1 дисциплінарного проступку.

Зазначена у скарзі інформація підлягає розгляду та детальному дослідженню на засіданні дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області, в ході якого шляхом опитування скаржниці, адвоката та дослідження інших доказів, які можливо будуть представлені сторонами провадження, слід з’ясувати достовірність викладених в скарзі даних.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

 

ВИРІШИЛА

 

Порушити відносно адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 2.12.2011 р. Хмельницькою обласною КДКА) дисциплінарну справу.

Дисциплінарну справу призначити до розгляду на  19 вересня 2016 року о 16 год. 00 хв.

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії або до суду.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                            В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                   Н.В.Свірневська                                                       

 

т.в.о. секретаря ДП КДКА

Хмельницької області                                                                   О.В. Дем’янова