Рішення № 27 від 10.04.2017 р.

Р І Ш Е Н Н Я

 

10 квітня 2017р.                                                                                             м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови палати Свірневської Н.В. т.в.о. секретаря палати Желіхівського О.М., членів палати Дем’янової О.В., Стасишина А.Л. у присутності голови КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б., розглянули матеріали по скарзі Особи_1 на дії адвоката адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 29.04. 2003р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- м. Полонне, Хмельницької області, вул. ***), палата,-

 

В с т а н о в и л а :

 

На адресу КДКА Хмельницької області 10 березня 2017р. надійшла скарга Особи_1 на дії адвоката_1. Ксерокопія скарги була направлена  адвокату із пропозицією надати пояснення.

У скарзі Особа_1 вказує, що наприкінці липня місяця 2016р. вона звернулась за правовою допомогою до адвоката_1 «з приводу про виконання рішення суду про поділ земельної ділянки в натурі» внесла гонорар в сумі 1700 грн.  і згодом ще 200 грн. Адвокат не надав їй договору, квитанції про отримання грошей, не складав позовної заяви та інших документів правового характеру. За скаргою відомо що адвокат декілька разів з’явився в судове засідання « жодним чином про причини відсутності його на судовому засіданні мене не повідомляв.» Просить притягнути адвоката до  дисциплінарної відповідальності.

24 березня 2017р. на адресу КДКА Хмельницької області надійшли письмові пояснення адвоката із доданими документами.

Адвокат у своїх поясненнях не заперечував участі у судових засіданнях в інтересах Особи_1. представником якого була Особа_2. Він був представником відповідача отже складати позовної заяви не мав. Не заперечує отримання гонорару в сумі 1000 грн. і 200 грн. які зафіксовані в його книзі обліку доходів. Особа_1 претензій до нього не пред’являла. Після отримання скарги порозумівся із скаржницею і повернув їй 1000 грн. Особа_1 надала розписку про отримання грошей і про те що претензій до нього не має.

Приписами ст. 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено що підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення адвокатом дисциплінарного проступку. У скарзі відсутні відомості про скоєння адвокатом дисциплінарного проступку не здобуто таких і під час перевірки.

            Керуючись ст.39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

 

В И Р І Ш И Л А:

 

Відмовити в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 29.04. 2003р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- м. Полонне, Хмельницької області, вул. ***).

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької                                                      Прядун В.Б

 

Голова  дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                             Н.В.Свірневська

 

Т.в.о. секретаря дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                             О.М. Желіхівський