Рішення № 29 від 17.07.2018 року

Р І Ш Е Н Н Я

 

17 липня 2018 р.                                                                       м. Хмельницький

 

Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря дисциплінарної палати Німого С.О. та членів дисциплінарної палати: Дем’янової О.В., Стьопіна О.Ю., Тарадай О.Т., Федорова В.Б., розглянувши Подання Ради адвокатів Хмельницької області про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** видане 12.01.2012 р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності – Хмельницька область, м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова, ***), -

 

встановила:

 

На розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області надійшло Подання Ради адвокатів Хмельницької області від 26.04.2018р. № 228/0/2-18 про несплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2017р. та 2018 роки адвокатом.

24.05.2018р. адвокату було направлено копію подання із пропозицією надати пояснення.

Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення адвокат отримав копію подання 25.05.2018р. Письмові пояснення адвокат не надав.

Рішенням КДКА Хмельницької області від 30.06.2017 року право на заняття адвокатською діяльністю адвоката було зупинене згідно п.3. ч.1 ст. 31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Згідно ст. 57 ч.1 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з’їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов’язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6  вищевказаного Закону).

Рішенням Ради адвокатів України № 72 від 16.02.2013р. затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, згідно якого встановлено, що сплата щорічного внеску на реалізацію повноважень органів адвокатського самоврядування є професійним обов’язком кожного адвоката (п.2.1 положення).

Відповідно до п. 2.5 Положення, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року.

Згідно з п. 2.16 Положення, порушення адвокатом порядку та строків сплати щорічних внесків вважається невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

Перевіркою встановлено, що адвокат внески не сплатив, внески не сплачені на день подання, отже в діях адвоката вбачаються ознаки дисциплінарного проступку. 

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

 

В И Р І Ш И Л А :

 

            Порушити відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** видане 12.01.2012 р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності – Хмельницька область, м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова, ***) дисциплінарну справу.

            Дисциплінарну справу призначити до розгляду на 13 серпня 2018 р. на 16 год. 00 хв. за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3 оф.801 (8 поверх).

            Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів  з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії або до суду.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                        Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    С.О. Німий