Рішення № 3 від 13.01.2020 року

РІШЕННЯ  № ___

 

13 січня 2020 р.                                                                            м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі : голови КДКА Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря палати Німого С.О., членів палати Федорова В.Б., Тарадай О.Т., Костюка В.Б., Дем’янової О.В. розглянувши дисциплінарну справу відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 13.04.2013 р. Хмельницькою обласною КДКА),

 

ВСТАНОВИЛА

 

На розгляді дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області знаходиться дисциплінарна справа за поданням Ради адвокатів Хмельницької області про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 13.04.2013 р. Хмельницькою обласною КДКА), за порушення понад 3 місяці строків сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2019 р.

Встановлено, що згідно ст. 57 ч.1 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з’їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов’язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст. 34 ч. 2 п. 6  вищевказаного Закону).

Рішенням Ради адвокатів України № 72 від 16.02.2013 р. затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування (із змінами і доповненнями, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 75 від 4-5 липня 2014 р.), яким передбачено професійний обов’язок кожного адвоката сплатити щорічні внески до 31 січня поточного року у визначеному даним Положенням порядку (п.п. 2.1., 2.5.).

Адвокат обставини, вкладені у поданні, заперечив. Надіслав на електронну адресу КДКА листа, в якому зазначив, що внески на реалізацію адвокатського самоврядування були сплачені 6 березня 2019 року. Таким чином, він не порушив строків сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2019 рік на понад 3 місяці.

Надав копії квитанцій.

В подальшому надіслав ще одного листа, в якому вказав, що в ході з’ясування обставин, при аналізі квитанції № 149 від 06.03.2019 року було виявлено, що працівники Ощадбанку допустили помилку і в графі «Отримувача платежу» вписали не Раду адвокатів Хмельницької області, а ПАТ «Кредобанк» м. Хмельницький код ЄДРПО 09807862. Таким чином, було сплутано «Отримувач платежу» і «Установа банку отримувача платежу», як було вказано у зразку квитанції.

13.12.2019 року адвокат написав заяву щодо розшуку/повернення коштів. У Ощадбанку пояснили, що кошти знаходяться на їх резервному рахунку. Адвокат звернувся до Ощадбанку з проханням перерахувати ці кошти на рахунок Ради адвокатів Хмельницької області, однак, цього не можливо було зробити з технічних причин. Можливо лише повернути кошти готівкою на протязі тижня.

13 грудня 2019 року адвокат був змушений повторно сплатити внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в розмірі 1344 грн. 70 коп.

Зважаючи на вказані обставини, адвокат просив не притягувати його до дисциплінарної відповідальності.

Надав копії квитанцій.

Перевірка відомостей, повідомлених адвокатом підтвердила факт надходження внесків на реалізацію адвокатського самоврядування за 2019 рік за призначенням.

Таким чином, в результаті розгляду дисциплінарної справи встановлено, що адвокат виконав обв’язок сплати внеску на реалізацію адвокатського самоврядування, однак з технічних причин та вини працівників банку кошти не надійшли за призначенням. Після виявлення проблеми вона була усунута, внесок сплачено. Вказані обставини підтверджуються відповідними документами та в сукупності свідчать про відсутність складу дисциплінарного порушення в діях адвоката.

Керуючись ст. ст. 34, 39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», палата

 

ВИРІШИЛА

 

1. Дисциплінарну справу порушену відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 13.04.2013 р. Хмельницькою обласною КДКА) закрити.

2. Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії або до суду.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                          В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                Н.В. Свірневська

 

Секретаря дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                С.О. Німий