Рішення № 30 від 24.04.2017 р.

Р І Ш Е Н Н Я

24 квітня 2017р.                                                                                                  м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області в складі дисциплінарної палати у складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Тарадай О.Т., членів палати Дем’янової О.В., Кузняка А.А., Стьопіна О.Ю., Желіхівського О.М., Стасишина А.Л., у присутності голови КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б., розглянула матеріали перевірки Ухвали Житомирського районного суду Житомирської області на дії адвоката_1 (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльність № *** від 09.01.2003 р. видане Хмельницькою обласною КДКА , адреса здійснення адвокатської діяльності Хмельницька обл., м. Полонне , вул. ***),-

в с т а н о в и л а:

На адресу КДКА Хмельницької області надійшла ухвала Житомирського районного суду Житомирської області на дії адвоката_1. Згідно ухвали суду вбачається, що адвокат_1 не прибув на судове засідання, подав заяву про відкладення справи у зв’язку з тим, що його підзахисний Особа_1 перебуває на лікуванні у Баранівській лікарні не представивши суду доказів цього. Особа_1 в судове засідання з’явився і пояснив що на його чисельні дзвінки адвокат не відповідає. Адвокат був належним чином повідомлений про дату слухання справи. Суд вважає, що адвокат не належним чином виконує свої процесуальні обов’язки, невиправдано затягує справу, а також таки дії адвоката свідчать про неповагу до суду.

Адвокат_1 надав письмові пояснення в яких вказує, що дійсно кримінальне провадження було призначено до слухання на 10.03.2017р. Напередодні тобто 09.03.2017р. його підзахисний Особа_1 передав йому довідку про те, що він знаходиться на стаціонарному лікуванні в Баранівській ЦРЛ. Адвокат особисто подав заяву із додаванням довідки про знаходження його підзахисного у лікарні та про відкладення провадження на іншу дату в канцелярію суду. Саме тому адвокат був впевнений що справа не буде розглядатися. Зі слів  Особи_1 адвокат дізнався, що суддя подзвонила йому і змусила з’явитися в судове засідання заявив, що інакше він продовжить лікування у тюремній лікарні. Злякавшись цього Особа_1 із лікарні з’явився в судове засідання про що адвокат дізнався після відкладення провадження.

На підтвердження викладеного адвокат надав заяву свого підзахисного Особи_1 в якій він підтвердив викладене в поясненнях адвоката, ксерокопію довідки з лікарні та заяву в суд.

Дослідивши письмові документи палата приходить до висновку що в діях адвоката_1 відсутній склад дисциплінарного проступку.

Приписами ст. 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено  що є дисциплінарним проступком. Адвокат_1 виконуючи побажання свого підзахисного і маючи довідку про перебування його в лікарні виконуючи свої процесуальні обов’язки подав до суду відповідну заяву. Такі дії адвоката не містять ознак дисциплінарного проступку.

Приписами ч.2 ст. 36 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено : «Не допускається зловживання правом на звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, у тому числі ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката без достатніх підстав і використання зазначеного права як засобу тиску на адвоката у звязку із здійсненням ним адвокатської діяльності. Дисциплінарну праву стосовно адвоката не може бути порушено за заявою(скаргою), що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку адвоката…»

Керуючись ст.ст.34,36,38 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

В И Р І Ш И Л А :

1) Відмовити в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката_1.

2) Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури або до суду.

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

            адвокатури Хмельницької області                                                        В.Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                Н.В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                О.Т. Тарадай