Рішення № 32 від 17.07.2018 року

Рішення № __

 

        17 липня  2018 р.                                                                                    м. Хмельницький

 

       Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати,  у складі голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря дисциплінарної палати Німого С О., членів дисциплінарної палати Дем’янової О.В., Федорова В.А., Тарадай О. Т., Стьопіна О. Ю. розглянула  Ухвалу Чемеровецького районного суду Хмельницької області на дії та бездіяльність адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю від 18. 05. 2011р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності: 32300 Хмельницька область м. Кам’янець -  Подільський, пров. Шолохова, ***)

 

Встановила:

 

На адресу КДКА Хмельницької області  надійшла Ухвала Чемеровецького районного суду Хмельницької області ( надалі – Ухвала) на дії адвоката.

В Ухвалі суду вказується, що адвокат є захисником Особа_1, у кримінальному провадженні та будучи належним чином повідомленим про час,  місце та дату розгляду кримінальної справи, а саме, 24 квітня 2018 року, в судове засідання не з’явився з невідомих причин. Просить притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Чемеровецький районний суд одночасно спрямував  копію Ухвали адвокату, а також адвокат після отримання повідомлення про наявність Ухвали суду на розгляді  ДП КДКА Хмельницької області,   письмові пояснення  надав до початку розгляду справи  та  прибув в засідання ДП КДКА Хмельницької області для надання пояснень особисто.

Адвокат вважає Ухвалу Чемеровецького районного суду неправомірною, оскільки про відсутність його, як захисника в судовому засіданні відбулося з причин затримання в іншому судовому засіданні в Хмельницькому міськрайонному суді, про що  повідомляв суду його підзахисний, Особа_1, натомість, суд не взяв його повідомлення до уваги та виніс незаконну Ухвалу.

Адвокат 24 квітня 2018 року перебував в Хмельницькому міськрайонному суді Хмельницької області ( справа № 686/**003/17) звідки звільнившись зміг виїхати з м. Хмельницький в смт. Чемерівці найближчим рейсовим автобусом, який відправлявся з станції Хмельницький о 11.40 год. та прибув в смт. Чемерівці о 14. 20 год. Відтак, прибути в судове засідання о 13.00 год. адвокат можливості не мав з поважних причин.  Цей факт підтверджується доказами, які знаходяться в матеріалах дисциплінарної справи, а саме, копією договору про надання юридичних послуг в справі № 686/**003/17, копією запису в журналі про наявність запису про ознайомлення з матеріалами цивільного провадження 24.04.2018 р., копіями білету Хмельницький-Чемерівці.

 

Приписами ст. 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що є дисциплінарним проступком.

Згідно ст.. 33 ЗУ « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвоката може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з підстав, передбачених цим Законом.

            Відповідно до ст.. 41  ЗУ « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» за результатами розгляду дисциплінарної справи дисциплінарна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури приймає рішення про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку і застосування до нього дисциплінарного стягнення або про закриття дисциплінарної справи.

Рішення у дисциплінарній справі має бути вмотивованим.

Враховуючи викладене, ДП КДКА Хмельницької області приходить до висновку про поважність причин  неприбуття адвоката в судове засідання в Чемеровецький районний суду та приходить до висновку про  відмову в притягненні  адвоката до дисциплінарної відповідальності та закриття дисциплінарної справи.

На підставі викладеного та в силу вимог ст.41 ЗУ « Про адвокатуру та адвокатську діяльність»  ДП КДКА Хмельницької області, -

 

                                                                 вирішила :

 

Дисциплінарну справу відносно  адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю від 18. 05. 2011р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності: 32300 Хмельницька область м. Кам’янець -  Подільський, пров. Шолохова, ***) закрити.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                        Н.В. Сірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    С.О. Німий