Рішення № 35 від 30.08.2016 р.

Р І Ш Е Н Н Я

30 серпня 2016р.                                                                                              м.Хмельницький                                                            

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати, в складі голови палати Свірневської Н.В., т.в.о. секретаря  палати Дем’янвої О.В., членів палати: Стьопіна О.Ю., Кузняка А.А., Стасишина А.Л., розглянувши Подання Ради адвокатів Хмельницької області  про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** видане 19.10.2002р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- м.Ярмолинці, Хмельницької області, вул. ***),-

 

встановила:

 

            На розгляді дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області знаходиться Подання Ради адвокатів Хмельницької області від 16.05.2016р. № 85/2-16 про несплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в сумі 1378 грн. за 2016р. адвокатом_1.

            На підтвердження викладеного в Поданні надана довідка за підписом бухгалтера РАХО про те, що кошти від адвоката_1 на рахунок ради не поступали.

            Згідно ст. 57 ч.1 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з’їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов’язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6  вищевказаного Закону).

            Рішенням Ради адвокатів України № 72 від 16.02. 2013р.( із наступними змінами та доповненнями внесеними рішенням РАУ № 75 від 4-5 липня 2014р.) затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування ( надалі Положення) згідно якого встановлено розмір щорічного внеску у розмірі однієї мінімальної заробітної плати станом на 01 січня поточного року в якому такі внески сплачуються, строк сплати встановлено до 31 січня поточного року ( п.п.2.1;2.5 Положення).

            Після направлення Подання в телефонному режимі адвокат_1 повідомив, що не здійснює адвокатської діяльності з 2015р., знявся з податкового обліку, але не знав, що необхідно подати заяву в раду. У письмовому вигляді пояснень не надав.

            Адвокат_1 до 31.01.2016р. внески не сплатив, із заявою про розстрочення або відстрочення сплати до Ради не звертався, отже скоїв дисциплінарний проступок.

            На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 34.ч.2 п.6; 38, ч.1 ст.57 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.п.2.1;2.5 Положення про сплачу щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, дисциплінарна палата

 

вирішила:

 

            Порушити відносно адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** видане 19.10.2002р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- м.Ярмолинці, Хмельницької області, вул. ***) дисциплінарну справу.

            Призначити розгляд дисциплінарної справи на 19 вересня 2016 року о 16 год. 00 хв. за адресою: м.Хмельницький, вул.. Зарічанська 5/3, оф.801.

            Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів до ВКДКА або до суду.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                   підпис                    В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                            підпис                     Н.В.Свірневська

 

т.в.о. секретаря ДП КДКА

Хмельницької області                                                        підпис                    О.В. Дем’янова