Рішення № 35 від 13.08.2018 року

 

 

Р І Ш Е Н Н Я №______

 

13 серпня 2018 року                                                                                місто Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови палати Свірневської Н. В., секретаря палати Німого С. О., членів палати Дем'янової О. В., Костюка В. В., Стьопіна О. Ю., розглянувши відвід усьому складу дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області, заявлений адвокатом у дисциплінарній справі, порушеній стосовно нього за скаргою Особа_1,

 

в с т а н о в и л а:

 

10 травня 2018 року до КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особа_1 на дії адвоката.

Після проведення перевірки за скаргою та за наслідками розгляду скарги та матеріалів перевірки 17 липня 2018 року стосовно адвоката порушена дисциплінарна справа, розгляд якої був призначений на 13 серпня 2018 року.

Адвокат 17 липня 2018 року був присутній на засіданні дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області, на якому стосовно нього була порушена дисциплінарна справа, та заявив відводи голові КДКА Хмельницької області Прядуну В. Б. і члену дисциплінарної палати Тарадай О. Т. Означені відводи дисциплінарна палата КДКА Хмельницької області задовольнила.

13 серпня 2018 року адвокат з'явився на засідання дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області для участі в розгляді дисциплінарної справи стосовно нього та перед початком розгляду справи заявив відвід члену палати Німому С. О., який проводив перевірку відомостей, викладених у скарзі Особа_1 на дії адвоката.

Рішенням КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у задоволенні означеного відводу відмовлено.

Після оголошення означеного рішення адвокат заявив відвід усьому складу дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області.

На обґрунтування заявленого відводу адвокат пояснив, що всі члени дисциплінарної палати є адвокатами, здійснюють адвокатську діяльність переважно в межах Хмельницької області, у тому числі і в місті Хмельницькому. У свою чергу особа_1, за скаргою якого порушена дисциплінарна справа, є суддею Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області. І кожен з членів дисциплінарної палати приймає або в майбутньому прийматиме участь у справах, які розглядаються чи розглядатимуться у майбутньому суддею Особа_1. Відтак адвокат вважає, що означена обставина свідчить про упередженість та необ'єктивність дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області при розгляді дисциплінарної справи стосовно нього, у якій скаржником є Особа_1.

Щодо заявленого відводу КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати приходить до наступних висновків.

Наведені вище доводи адвоката на обґрунтування заявленого ним відводу до уваги прийматися не можуть. Ці доводи є надуманими та безпідставними, оскільки участь будь-якого адвоката, в тому числі самого адвоката, в судових процесах не означає автоматичну залежність такого адвоката від судді, який розглядає ту чи іншу справу. Більше того, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону є виборним органом, складається винятково з адвокатів регіону, її члени обираються також винятково адвокатами регіону, тому вплив на КДКА регіону з боку будь-яких органів державної влади, їх посадових або службових осіб, у тому числі й суддів, виключається.

Також слід зауважити, що Особа_1 звернувся до КДКА Хмельницької області зі скаргою на дії адвоката як громадянин, який оскаржує певну поведінку адвоката стосовно нього особисто, а не як суддя Хмельницького міськрайонного суду.

Водночас КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати, з огляду на право адвоката, стосовно якого розглядається дисциплінарна справа, заявляти відводи, вважає, що відвід усьому складу дисциплінарної палати підлягає задоволенню, однак не з підстав, наведених адвокатом, а винятково з тією метою, щоб в подальшому при розгляді дисциплінарної справи ні в кого не виникало сумнівів щодо об'єктивності та неупередженості КДКА Хмельницької області як органу, повноважного розглядати дисциплінарні справи стосовно адвокатів.

А тому, керуючись ч. 2 ст. 40 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність",

 

вирішила :

 

Задовольнити заяву адвоката про відвід усьому складу дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області, а дисциплінарну справу стосовно цього адвоката направити до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури для вирішення питання про передачу справи для розгляду кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури іншого регіону.

 

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

     Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

     комісії адвокатури Хмельницької області                                                 В. Б. Прядун

 

 

     Голова дисциплінарної палати

     КДКА Хмельницької області                                                                      Н. В. Свірневська

 

 

     Секретар дисциплінарної палати

     КДКА Хмельницької області                                                                      С. О. Німий