Рішення № 3 від 15.02.2019 року

Р І Ш Е Н Н Я № 3

 

15 лютого 2019 p.                                                                                      m. Хмельницький

 

     Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати, у складі голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря дисциплінарної палати Німого С., членів дисциплінарної палати Дем'янової О.В., Федорова А., Тарадай О. Т., Стьопіна О. Ю., Костюка В,В- розглянула подання судді Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Особа_1 на дії та бездіяльність адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, від 19.10.1993р. видане КДКА Хмельницької області, адреса здійснення адвокатської діяльності: 32 500 Хмельницька область, Віньковецький район, вул.. Соборної України, буд. **, кв. **.)

встановила:

На адресу КДКА Хмельницької області надійшло подання судді Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Особа_1 на дії адвоката.

У своїй скарзі суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області вказує, що згідно доручення № 022-0001371 центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 24 липня 2018 року призначено адвоката. для надання безоплатної правової допомоги у кримінальному провадженні № 12018240100000081 від 02 квітня 2018 року.

22 грудня 2018 року адвокат в судове засідання не з'явився, однак надіслав до суду клопотання про заміну його на іншого адвоката, мотивуючи, що між ним та Центром БВПД з 01. 01. 2019 року закінчується термін угоди, а також через поганий стан здоров'я при цьому підтверджень цим обставинам не надав.

Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Особа_1 вважає, що адвокат не належно виконує свої обов'язки, що призводить до затягування розгляду кримінального провадження.

Перевіривши всі обставини, викладені суддею Дунаєвецького районного суду Хмельницької областіОсоба_1 в поданні від 15.01.2018 р., ДП КДКА Хмельницької області прийшла до висновку про наявність в діях адвоката ознак дисциплінарного проступку, оскільки подання містить відомості про наявність ознак дисциплінарного проступку.

Приписами ст. 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що є дисциплінарним проступком.

Згідно статті 21 Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов'язаний дотримуватися присяги адвоката України та правил адвокатської етики;

Відповідно до статті 34 Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку. Дисциплінарним проступком адвоката є в тому числі невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов'язків;

Згідно статті 44 Правил адвокатської етики адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи.

Дисциплінарна палата КДКА Хмельницької області прийшла до висновку про наявність в діях адвоката ознак дисциплінарного проступку.

Згідно статті 21 Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов'язаний дотримуватися присяги адвоката України та правил адвокатської етики.

Відповідно до статті 34 Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку.

Дисциплінарним проступком адвоката є в тому числі порушення правил адвокатської етики, невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов'язків.

Згідно статті 44 Правил адвокатської етики адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на невиправдане затягування судового розгляду справи.

Неналежне виконання адвокатом своїх професійних обов'язків полягає в тому, що адвокат в своєму клопотанні від 21. 12. 2018 р.до суду про заміну його на іншого адвоката, не надав суду будь - яких доказів, які б підтверджували поважність причин його неявки в судове засідання та про незадовільний стан свого здоров'я.

На підставі викладеного, ДП КДКА Хмельницької області приходить до висновку, що дії адвоката свідчить саме про його намір затягнути розгляд кримінальної справи в суді.

На підставі викладеного та в силу вимог ст. 33, 34, 39 ЗУ « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ДП КДКА Хмельницької області, -

вирішила :

 

            Порушити дисциплінарну справу відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, від 19.10.1993р. видане КДКА Хмельницької області, адреса здійснення адвокатської діяльності: 32 500 Хмельницька область, Віньковецький район, вул.. Соборної України, буд. **, кв. **.).

            Справу до розгляду призначити   на  15  березня 2019 року о 16.00  год. в приміщенні КДКА Хмельницької області за адресою:  м.Хмельницький, вул.Зарічанська,5/3  оф.801 ( 8 поверх).

            Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії Хмельницької області                                                                              В. Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                          Н. В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                              С. О. Німий