Рішення № 38 від 13.08.2018 року

Р І Ш Е Н Н Я № ___

«13» серпня 2018р.                                                                                    м.Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря палати Німого С.О., членів палати Тарадай О.Т., Дем*янової О.В., Костюка В.В., Стьопіна О.Ю. за участю голови КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б. розглянувши дисциплінарну справу відносно адвоката (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльність № *** видане КДКА Тернопільської області 17.08.2012р., адреса здійснення адвокатської діяльності м. Хмельницький, вул. Герцена, 10, кім. ***)

 

в с т а н о в и л а:

 

             Рішенням Хмельницької обласної КДКА від 15.12.2017р. адвоката було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у виді зупинення права на заняття  адвокатською діяльністю строком на 1 рік.

            Рішенням КДКА Хмельницької області від 12 березня 2018р. Було порушено дисциплінарну справу відносно адвоката за ознаками в його діях складу дисциплінарного проступку.

            Підставою для порушення дисциплінарної справи 12.03.2018р. стало повідомлення ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» про те, що адвокат 22.12.2017р. і 16.01.2018р. відвідував свого підзахисного Особа_1, як адвокат. Крім повідомлення було надано в ксерокопіяї ордер адвоката і заява на відвідування із підписом і печаткою адвоката.

            У своїх поясненнях на засідання дисциплінарної палати адвокат пояснив, що він відвідував Особа_1 22.12.2017р. щоб повідомити що дія його свідоцтва зупинена і він не може здійснювати його захист. Вважав що станом на 22.12.2017р. у ЄРАУ ще не було відомостей про зупинення свідоцтва про право на заняття ним адвокатської діяльності і тому він мав право відвідати свого підзахисного. Під час спілкування його підзахисний наполягав на тому, щоб він склав від свого імені апеляційну скаргу, а підзахисний буде писати апеляційну скаргу від своего імені також сам. Адвокат склав апеляційну скаргу від свого імені і подав її і саме про це прийшов повідомити Особа_1 в СІЗО 16.01.2018р. Адвокат не вважає, що в його діях є склад дисциплінарного проступку, він не вважає, що здійснював адвокатську діяльність відвідуючи Особа_1 в СІЗО і складаючи апеляційну скаргу в інтересах Особа_1 від свого імені.

             Апеляційний суд, отримав інформацію про зупинення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю адвоката, закрив апеляційне провадження що було відкриото за апеляційною скаргою адвоката.

            Приписами ст. 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено що підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку. Дисциплінарним проступком є : ..порушення присяги адвоката, порушення правил адвокатської етики, невиконання рішень органів адвокатського самоврядування, порушення інших обов’язків адвоката передбачених законом.

            Приписами ст. 31 ч.5 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено: «Протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокат не має права її здійснювати.».

            Таким чином достовірно знаючи про рішення Хмельницької обласної КДКА, оскаржуючи його, адвокат не мав права здійснювати адвокатську діяльність, але продовжував її здійснювати відносно особи, що притягується до кримінальної відповідальності і перебуває в умовах СІЗО а саме Особа_1. Надання правової допомоги під час зупинення права на заняття адвокатською діяльністю є надання такої допомоги не адвокатом, що заборонено процесуальним законом, а відповідно є порушенням права на захист особи якої така допомога надається. Адвокат при цьому порушує закон і не виконую рішення адвокатського самоврядування.

            Так приписами ст. 45 КПК України передбачено, що захисником може бути лише адвокат, та не може бути адвокат відносно якого в ЄРАУ внесено відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю.  

            Враховуючи, що від дій адвоката не настало негативних, для його підзахисного, наслідків дисциплінарна палата вважає за можливе попередити адвоката.

            Отже в діях адвоката є склад  дисциплінарного проступку.

            На підставі викладеного, керуючись ст. 34, ч.5 ст. 31, ст. 40, 41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

В и р і ш и л а :

 

            Притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності і призначити йому дисциплінарне стягнення у виді-попередження.

              Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до ВКДКА або до суду.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії

адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                        Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    С.О. Німий