Рішення № 41 від 30.09.2015

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

30 вересня 2015р.                                                                                       м. Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати, в складі голови КДКА Прядуна В.Б., голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Тарадай О.Т., членів палати Стасишина А.Л., Кузняка А.А., Дем’янової О.В., Желіхівського О.М., Стьопіна О.Ю. розглянувши у відкритому засіданні дисциплінарну справу адвоката 1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №**, видане 19.10.2002р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності - 32000, Хмельницька обл., м. Городок,  вул. ******)

 

встановила:

 

            На розгляді дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області знаходиться Подання Ради адвокатів Хмельницької області від 18.03.2015р. про несплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2015 р. в сумі 1218,00 грн. адвокатом 1.

            Згідно витягу, адвокат внесений до Єдиного реєстру адвокатів України. Перевіркою встановлено, що адвокат 1 не сплатив щорічний внесок за 2015 рік. На засідання палати не з’явився, пояснень не надав, хоча був повідомлений про час і місце засідання дисциплінарної палати, а також отримав копію повідомлення. В ході засідання дисциплінарної палати членом дисциплінарної палати Желіхівським О.М. було здійснено дзвінок  по мобільному телефону № 096******* до адвоката 1 Під час розмови адвокат 1 повідомив, що  сплачувати щорічний внесок за 2015 рік він не буде, оскільки не займається адвокатською діяльністю, заяви про припинення права на заняття адвокатською діяльністю до Ради адвокатів Хмельницької області не подавав.  

            Згідно п.5. ч.1 ст. 21, ч.1 ст. 57  ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ст. 62 Правил адвокатської етики, адвокат зобов’язаний виконувати рішення органів адвокатського самоврядування.  Невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6  вищевказаного Закону).

            Рішенням Ради адвокатів України № 72 від 16.02. 2013р. затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Ради адвокатів України №75 від «4-5» липня 2014 р.), яким передбачено професійний обов’язок кожного адвоката сплатити щорічні внески до 31 січня поточного року у визначеному даним Положенням порядку (п.п. 2.1., 2.5.).  За поданням Ради адвокатів регіону залежно від строків прострочення платежу застосовується певний вид дисциплінарного стягнення ( п. 2.16-2.18).

            Відповідно до ст. 34 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” підставою притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку. Дисциплінарним проступком серед іншого є порушення правил адвокатської етики, а також невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов’язків. Адвокат 1 внески 2015 рік  не сплатив,  поважності причини такої несплати не навів, чим скоїв  дисциплінарний проступок.

Вчинення адвокатом дисциплінарного проступку дає підстави для притягнення адвоката 1 до дисциплінарної відповідальності у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на 1 рік  згідно частини 1 пункту 2 ст.35 Закону “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”.

Керуючись ст.ст. 33,34,35,41 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області ,-

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Подання ради адвокатів Хмельницької області  від 18 березня 2015 року задовольнити.

2.Притягнути адвоката 1, (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № **, видане 19.10.2002р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності - 32000, Хмельницька обл., м. Городок,  вул. *********), до дисциплінарної відповідальності у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на 1 рік.

3.Рішення дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду. Оскарження даного рішення не зупиняє його дії.

 

 

            Голова кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                                           В.Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                Н.В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                О.Т. Тарадай