Рішення № 46 від 14.11.2019 року

Р І Ш Е Н Н Я №___

 

«14»  листопада 2019р.                                                                         м. Хмельницький

 

              Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови палати Свірневської Н.В., членів палати Дем’янової О.В., Стьопіна О.Ю., Федорова В.Б. за участі голови КДКА Прядуна В.Б. розглянула дисциплінарну справу порушену за Поданням Ради адвокатів Хмельницької області відносно адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 14.02.2006 р.  Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29027 Хмельницька обл.., Хмельницький район, с.Грузевиця,буд.***) за несплату щорічних внесків,-

 

встановила:

 

                 На адресу КДКА Хмельницької області надійшло Подання Ради адвокатів Хмельницької області від 24.06.2019р. про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката за несплату  щорічного внеску на  забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2019 р. За Поданням РАХО рішенням КДКА Хмельницької області від 21.08. 2019р.порушено дисциплінарну справу .

            На підтвердження викладеного у Поданні надана Довідка бухгалтера Ради адвокатів від 21.06.2019р. про те, що станом на 20.06.2019р. кошти від адвоката на рахунок РАХО не надходили.

            Адвокату були надіслані ксерокопія Подання із доданими до нього документами із проханням надати письмові пояснення.

            Адвокат письмові пояснення не надав, з’явився на засідання КДКА і  усно пояснив що 04.07.2019 р. оплатив внесок на рахунок РАХО, а 05.07.2019р. оплачено внесок на рахунок НААУ. Пропустив строк оплати внаслідок своєї недбалості, запевнив що  у наступному році строків оплати пропускати не буде, як сталося, що порушив строки оплати сам не може зрозуміти, просив поставитися до нього із розумінням. Просить врахувати, що оплатив внесок, як тільки згадав, до того як отримав Подання РАХО.

            Рішенням Ради адвокатів України № 72 від 16.02.2013р. затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування ) надалі Положення) ( із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 75 від «4-5 липня 2014р.) яким передбачено професійний обов’язок  кожного адвоката сплачувати внески  до 31 січня поточного року.

            Пунктом 2.16 Положення передбачено, що порушення адвокатом порядку та строків сплати щорічних внесків вважається невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування а відповідно є дисциплінарним проступком.

            Пунктом 2.18 Положення передбачено - у випадку порушення адвокатом порядку та сплати щорічних внесків, а також/чи прострочення встановлених цим Положенням строків їх сплати понад три місяці, до нього за поданням Ради адвокатів України або ради адвокатів регіону застосовується дисциплінарне стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на строк від одного місяця до одного року.

            Приписами ст.. 65 Правил адвокатської етики передбачено обов’язок  виконувати рішення органів адвокатського самоврядування.

            Приписами ст.. 34 ч.2 п.3, п.6 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено  що невиконання адвокатом  рішення органів адвокатського самоврядування та порушення Правил адвокатської етики є дисциплінарним проступком. 

            Несплата щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування є невиконанням рішення органів адвокатського самоврядування та порушенням Правил адвокатської етики.

            Отже в діях адвоката є дисциплінарний проступок. Однак при обрані  виду  дисциплінарного стягнення комісія виходить з наступного.

           Адвокат визнав, що дійсно порушив строк оплати щорічного внеску, однак допустив це порушення не навмисно, як тільки згадав про це, негайно оплатив внесок і лише потім дізнався що є Подання ради.

            На підставі викладеного, керуючись ст..ст.34,35,41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

В И Р І Ш И Л А:

 

            Притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності і застосувати до нього стягнення у виді попередження.

            Рішення може бути оскарженого протягом тридцяти днів з дня його прийняття в Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури або до суду

 

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                                                           В. Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                               Н. В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                    С. О. Німий