Рішення № 5 від 12.03.2018 року

Р І Ш Е Н Н Я

12» березня 2018 р.                                                                                   м.Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі голови КДКА Прядуна В.Б., т.в.о. голови дисциплінарної палати  Федорова В.Б., секретаря палати Німого С.О., членів палати Костюка В.Б., Дем’янової О.В., Тарадай О.Т. розглянула інформаційний лист Державної установи «Хмельницький слідчий ізолятор» на дії адвоката_1 свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльність № *** видане КДКА Тернопільської області 17.08.2012р., адреса здійснення адвокатської діяльності м.Хмельницький, вул. Герцена, ***

 

в с т а н о в и л а:

 

            Рішенням Хмельницької обласної КДКА від 15.12.2017р. адвоката_1 було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у виді зупинення права на адвокатську діяльність строком на 1 рік. Адвокат_1 був присутній на засіданні дисциплінарної палати і рішення було оголошено в його присутності.

            Отже адвокат_1 достовірно знав про те, що з 15.12.2017р. він не має право здійснювати адвокатську діяльність.

             Однак дисциплінарній палаті стало відомо, що адвокат_1 продовжує здійснювати адвокатську діяльність в тому числі відвідує свого підзахисного у ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор».

            Тому у вказану установу було направлено запит і 23.02.2018р. було отримано відповідь. Згідно вказаної відповіді адвокат_1 22.12.2017р., і 16.01.2018р. продовжував надавати правову допомогу своєму підзахисному відвідуючи його у Слідчому ізоляторі. Для цього подавав заяву, надавав ордер адвоката, Договір про надання правової допомоги. Крім того переписка, яка надавалась в Слідчий ізолятор Хмельницьким міськрайонним судом та Апеляційним судом Хмельницької області також свідчить про продовження адвокатської діяльності адвокатом_1.

            Приписами ст. 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено що підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку. Дисциплінарним проступком є : ..порушення присяги адвоката, порушення правил адвокатської етики, невиконання рішень органів адвокатського самоврядування, порушення інших обов’язків адвоката передбачених законом.

            Приписами ст. 31 ч.5 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено: «Протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокат не має права її здійснювати.».

            Таким чином достовірно знаючи про рішення Хмельницької обласної КДКА, оскаржуючи його, адвокат_1 не мав права здійснювати адвокатську діяльність, але продовжував її здійснювати відносно особи, що притягується до кримінальної відповідальності і перебуває в умовах СІЗО а саме Особи_1. Надання правової допомоги під час зупинення права на заняття адвокатською діяльністю є надання такої допомоги не адвокатом, що заборонено процесуальним законом, а відповідно є порушенням права на захист особи якої така допомога надається.

            Так приписами ст. 45 КПК України передбачено, що захисником може бути лише адвокат, та не може бути адвокат відносно якого в ЄРАУ внесено відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю.  

            Отже в діях адвоката_1 є ознаки дисциплінарного проступку.

            На підставі викладеного, керуючись ст. 34, ч.5 ст. 31, ст. 39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

в и р і ш и л а :

 

            Порушити дисциплінарну справу відносно адвоката_1.

            Справу призначити до розгляду на 12 квітня 2018р. на 16-00 за адресою м.Хмельницький, вул.. Зарічанська, 5/3, офіс 801

            Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до ВКДКА або до суду.

 

 Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                                           В.Б. Прядун

 

Т.в.о голови дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    В.Б. Федоров

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    С.О. Німий