Рішення № 48 від 13.08.2018 року

Р І Ш Е Н Н Я № ___

13 серпня 2018р.                                                                                              м. Хмельницький   

                                                        

 

            Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря Німого С.О., членів палати Стьопіна О.Ю., Дем’янової О.В., Тарадай О.Т., Костюка В.В., за участі голови КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б., розглянувши дисциплінарну справу про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** від 12.09.2012р. видане КДКА Хмельницької області, адреса здійснення адвокатської діяльності згідно відомостей ЄРАУ: м. Хмельницький, вул. Шевченка, 11 кв.***)

 

встановила:

 

            Із  матеріалів дисциплінарної справи вбачається, що згідно подання Ради адвокатів Хмельницької області адвокат не сплатив до 31.01.2018р. щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2018р.

            Рішення про порушення дисциплінарної справи було направлено адвокату із повідомленням про призначення справи до розгляду. Поштове відправлення повернулося у зв’язку із закінченням терміну зберігання. На засідання дисциплінарної палати адвокат не з’явився, письмового пояснення не надіслав. У телефонному режимі повідомив що дійсно порушив строки сплати щорічних внесків через велике завантаження в роботі та в електронному виді направив фотокопію квитанції про сплату щорічного внеску 31 травня 2018 року.

            Згідно ст. 57 ч.1 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з’їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов’язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6  вищевказаного Закону).

             Рішенням Ради адвокатів України № 72 від 16.02.2013 р. затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування згідно якого встановлено професійний обов’язок сплачувати щорічні внески адвокатами країни та розмір щорічного внеску у розмірі однієї мінімальної заробітної плати станом на 01 січня поточного року в якому такі внески сплачуються. Строк сплати щорічного внеску встановлений до 31 січня поточного року.

            Адвокат до 31.01.2018р. внески не сплатив. Щорічні внески сплачені 31 травня 2018р., що є порушенням строків сплати більше ніж на три місяці, отже є дисциплінарним проступком. Враховуючи, що дисциплінарний проступок скоєно вперше, дисциплінарна  палата вважає, що дисциплінарне стягнення може бути без зупинення дії свідоцтва.

            Керуючись п.1 ч.1 ст.35, п.6 ч.2 ст.34,  ст. ст. 40, 41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»,-

 

 

в и р і ш и л а :

 

            Притягнути адвоката, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № *** від 12.09.2012р. видане КДКА Хмельницької області, адреса здійснення адвокатської діяльності згідно відомостей ЄРАУ: м. Хмельницький, вул. Шевченка, 11 кв.***, до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження.

             Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії  або до суду.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                                      В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                 Н.В. Свірневська.

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                            С.О. Німий.