Рішення № 51 від 14.11.2019 року

Р І Ш Е Н Н Я №______

 

14 листопада 2019 року                                                                                м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна В.Б., голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., членів палати Федорова В.Б., Дем’янової О.В., Стьопіна О.Ю. розглянувши заяву про відвід (недовіру) усім членам КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати та голові КДКА Хмельницької області, заявлений адвокатом у дисциплінарній справі порушених відносно нього за скаргами Особа_1 та Особа_2,

 

в с т а н о в и л а:

 

            01 липня 2019 року на адресу КДКА Хмельницької області надійшла скарга особа_1 із додатками на бездіяльність адвоката.

            03 липня 2019 року на адресу КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особа_2 із додатками на дії адвоката.

21 серпня 2019 року КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати порушено дисциплінарну справу відносно адвоката.

14 листопада 2019 року адвокат заявив усний відвід усім членам КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати та голові КДКА Хмельницької області.

Заява про відвід мотивована тим, що, на переконання адвоката, КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати безпідставно відмовила в задоволенні двох клопотань про відкладення розгляду дисциплінарної справи.

Окрім цього адвокат заявив, що голова Ради адвокатів Хмельницької області Вагіна Н.А., може чинити тиск на членів дисциплінарної палати, а також на будь якого іншого адвоката, який буде представляти його інтереси під час розгляду дисциплінарної справи відносно нього, оскільки, на переконання адвоката, договір про надання йому правової допомоги адвокатом_2 був розірваний, саме внаслідок тиску на останню головою Ради адвокатів Хмельницької області Вагіною Н.А.

Будь яких інших підстав для відводу не зазначено.

Відповідно до п. 7.5 Регламенту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, затверджений Рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 77 із останніми змінами та доповненнями внесеними Рішенням Ради адвокатів України від 02 червня 2018 року № 86, рішення про відвід (самовідвід) кількох членів КДКА приймається відносно кожного окремо.

Заслухавши заяву адвоката. про відвід, перевіривши матеріали дисциплінарної справи в частині, що стосується заявленого відводу, дисциплінарна палата КДКА Хмельницької області приходить до висновків, що наведенні адвокатом доводи для відводу члена дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Німого С.О. є неспроможними.

Так, розгляд дисциплінарної справи відносно адвоката порушеної за скаргами Особа_1 та Особа_2 неодноразово відкладався за заявами адвоката та його представника.

Доводи адвоката Мамреги В.М. про нібито можливий тиск голови Ради адвокатів Хмельницької області Вагіної Н.А. на членів дисциплінарної палати та інших адвокатів є надуманими та до уваги прийматися не можуть зважаючи на наступне.

Договір про розірвання договору про надання правової допомоги адвокату адвокатом_2, розірваний за згодою сторін, а не в односторонньому порядку адвокатом_2.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону є виборним органом, складається винятково з адвокатів регіону, її члени обираються також винятково адвокатами регіону, тому вплив на КДКА регіону з боку будь-яких органів державної влади, їх посадових або службових осіб, у тому числі й голови Ради адвокатів Хмельницької Області Вагіної Н.А., виключається.

Отже, адвокат не надав жодних доказів, які б свідчили про зацікавленість чи необ’єктивність члена дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Німого С.О. в результатах розгляду дисциплінарної справи.

            Враховуючи викладене, керуючись ст. 50 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.п. 7.5, 8.1, 8.2, 8.12 Регламенту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, затверджений Рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 77 із останніми змінами та доповненнями внесеними Рішенням Ради адвокатів України від 02 червня 2018 року № 86,-

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Відмовити адвокату у задоволенні заяви про відвід члену дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Німому С.О..

            2.Рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                                                           В. Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                               Н. В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                    С. О. Німий