Рішення № 55 від 14.12.2015 р.

РІШЕННЯ

 

14 грудня 2015 р.                                                                м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати а саме : голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Тарадай О.Т., членів палати Стасишина А.Л., Стьопіна О.Ю., Желіхівського О.М., Дем’янової О.В. розглянула скаргу ОСОБИ 1, ОСОБИ 2. на дії адвоката 1 (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №  від 09.04.2012 р. видане Хмельницькою обласною КДКА),

 

ВСТАНОВИЛА

 

На розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області надійшла скарга ОСОБИ 1, ОСОБИ 2 на дії адвоката 1.

Скаржники заявляють про невиконання адвокатом 1 професійних обов’язків, безпідставне збільшення сум винагороди. Серед іншого, повідомляють про те, що за звільнення скаржників з ІВС адвокату 1 необхідно було надати дві тисячі доларів США. Крім того, в м. Києві в присутності адвоката 1 один із скаржників передав ОСОБІ3 на ім’я  ***** п’ять тисяч доларів США, за що останній обіцяв сприяти ухваленню касаційною інстанцією рішення про виправдання скаржників та повернення їм речових доказів.

Адвокат 1 надав пояснення з приводу скарги, в якому заперечив факти несумлінного виконання договору з його боку. Категорично заперечив події, які за словами скаржників відбувалися в м. Києві біля ВССУ, та вказав, що відповідні твердження є безпідставними і надуманими.

До пояснень адвокат 1 надав ряд процесуальних документів, ухвалених за його участю в кримінальному провадженні щодо скаржників а також ряд документів, ухвалених в кримінальному провадженні щодо працівників міліції, в якому скаржники мали статус потерпілих.

Скаржники не навели конкретних фактів порушення присяги адвоката, обов’язків адвоката, правил адвокатської етики з боку адвоката 1. Питання щодо розміру гонорару адвоката вирішуються шляхом домовленості між адвокатом клієнтом, а спори з цього приводу не входять в компетенцію дисциплінарної палати.

На підтвердження обставин передачі скаржниками ОСОБІ 3 в присутності адвоката 1 грошей в сумі 5000 доларів США не надано жодних доказів. Зазначені дії у випадку їх дійсного вчинення скаржниками представляють собою кримінальне правопорушення, яке підлягає встановленню та вирішенню згідно з нормами КПК України. До компетенції дисциплінарної палати не входить розслідування повідомлення про кримінальне правопорушення. Тому скаржники можуть реалізувати своє право на звернення до правоохоронних органів, компетентних розглядати подібні повідомлення.

Отже, перевірка скарги виявила відсутність порушень в діяльності адвоката 1, який діяв у відповідності до чинного законодавства.

Керуючись ст. ст. 34, 39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», палата

 

ВИРІШИЛА

 

Відмовити в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвоката 1 ОСОБИ 1,  ОСОБИ 2.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

 

 

 

 

 

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури

Хмельницької області                                       _________(В.Б. Прядун)

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                     _________(Н.В. Свірневська)

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                     _________(О.Т. Тарадай)