Рішення № 56 від 14.11.2019 року

Р І Ш Е Н Н Я № ____

14 листопада 2019р.                                                                                               м. Хмельницький   

                                                        

            Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря Німого С.О., членів палати Стьопіна О.Ю., Дем’янової О.В., Федорова В.Б., Тарадай О.Т., за участю голови КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б., розглянувши заяву/скаргу Ради адвокатів Хмельницької області про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №***, від 28.12.2011 р. видане на підставі рішення Хмельницької обласної КДКА від 14.12.2001р. № *** адреса робочого місця адвоката: 29000 м. Хмельницький вул.. Зарічанська, 50/1, кв. ***),-

 

встановила:

 

22 жовтня 2019 року на адресу КДКА Хмельницької області надійшла заява/скарга Ради адвокатів Хмельницької області на дії адвоката.

Відповідно до витягу з ЄРАУ, робоче місце адвоката знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул.. Зарічанська, 50/1, кв. ***.

Проведення перевірки по скарзі Ради адвокатів Хмельницької області було доручено члену дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області – адвокату, яка доповіла результати перевірки.

 

            У своїй заяві/скарзі Рада адвокатів Хмельницької області зазначає, що  у вересні поточного року в соціальних мережах була розміщена відеоінформація щодо неприпустимої поведінки адвоката.

            Так, 14 вересня 2019 року працівниками патрульної поліції зафіксовано факт вчинення  громадянином адвокатом адміністративного правопорушення , передбаченого ст.. 173 КУпАП, а саме: дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії , що порушують громадський порядок і спокій громадян. Працівником патрульної поліції складено  щодо громадянина адвоката протокол про адміністративне правопорушення за ст.. 173 КУпАП. До протоколу додані пояснення, довідка, відеозаписи. Вказаний протокол направлено до Хмельницького міськрайонного суду.

            За наслідками перегляду відео файлів, отриманих від суду на запит Ради адвокатів Хмельницької області,  Радою адвокатів Хмельницької області встановлено, що 14.09.2019 року близько 13 год. 30 хвилин адвокат перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння, прибув на місце вчинення ДТП ( м. Хмельницький вул.. Свободи, 101) для надання правової допомоги особі, яка вчинила ДТП. Представившись працівникам поліції адвокатом, не надав документів щодо підтвердження своє особи, а також документів, що підтверджують статус та повноваження адвоката відповідно до КУпАП.

            Адвокат поводив себе непристойно, постійно неприпустимо лаявся, образливо висловлювався по відношенню до працівників патрульної поліції жодним чином не реагуючи на зауваження які вони робили, ображав присутніх.

Такими діями, на думку Ради адвокатів Хмельницько області , адвокат порушив норми адвокатської етики та складену ним присягу, зганьбив чистоту та поважність звання адвоката, принизив престиж професії адвоката та адвокатури Хмельниччини як перед органами адміністративної юрисдикції так і перед громадянами, оскільки перехожі упродовж тривалого часу спостерігали і знімали на відео непристойну поведінку адвоката. В поведінці адвоката, яку можна бачити на відео, відсутній «високий рівень культури поведінки», гідність  та самоконтроль, що є абсолютно неприпустимим.

            Поведінка, дії та зовнішній вигляд адвоката 14 вересня 2019 року при наданні правової допомоги клієнту, - дискредитують інститут адвокатури , принижують повагу до професії  адвоката як гаранта чесності, сумлінності, правопорядку, підривають авторитет всієї спільноти адвокатів перед суспільством, владними структурами та їх працівниками, що є підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

 

На вимогу члена ДП  КДКА Хмельницької області адвокатом   були надані письмові пояснення в яких останній зазначає, що 14.09.2019 р. він йшов по вулиці Свободи в напрямку військової частини. Проходячи неподалік ЗОСШ № 6 побачив автомобіль патрульної поліції та автомобіль марки « Рено», а на узбіччі карету швидкої допомоги з чого він зрозумів, що сталося ДТП. Підходячи ближче він побачив свого знайомого Особа_1 який був з ознаками тілесних ушкоджень та розмовляв з працівниками патрульної поліції.  Розмова відбувалася на підвищених тонах з обох сторін, що змусило його  зупинитися та запитати що трапилось. Адвокат надавав раніше Особа_1 юридичну допомогу в зв’язку з чим саме Особа_1 повідомив  працівникам поліції що він адвокат. Зазначає, що на адресу будь-яких перехожих він не лаявся, за декілька днів після події приніс свої вибачення керівництву Управління патрульної поліції у Хмельницькій області , а також щиро вибачився перед патрульними поліцейськими , які були на місці події після чого останні заявили, що жодних претензій до адвоката не мають.

В своїх письмових поясненнях адвокат зазначає, що йому соромно, він щиро жалкує, що так трапилось  та розкаюється в скоєному, визнає, що вів себе непристойно, готовий нести відповідальність. При вирішенні питання за результатами розгляду скарги просить врахувати, що являється учасником бойових дій в Афганістані, активно займається громадською діяльністю у ветеранському руслі, надає правові та юридичні консультації ветеранам та інвалідам війни, учасникам бойових дій, сім’ям загиблих, ветеранам , інвалідам та сім’ям загиблих в зоні проведення бойових дій в АТО/ООС на Сході України з питань їх правового та соціального захисту. Також просить врахувати, що разом з військовослужбовцями Збройних Сил України неодноразово перебував в зоні проведення АТО/ООС на Сході України де, як адвокат, приймає участь у вирішенні питань, пов’язаних з їх правовим захистом, вважає, що суворе дисциплінарне стягнення може у якійсь мірі завадити цій роботі у майбутньому. Адвокат просить  врахувати його щире каяття, вчинення дисциплінарного проступку вперше, а також обставини викладені вище та просить не застосовувати відносно нього дисциплінарне стягнення, що в подальшому може унеможливити продовження займатися адвокатською діяльністю.

Адвокат прибув на засідання дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області, де підтвердив дані ним письмові пояснення, та зазначив, що прибув на місце ДТП з метою надання правової допомоги Особа_1, разом з тим договору про надання правової допомоги з останнім не укладав, щиро розкаюється у вчиненому та просив його суворо не карати.

 

Відповідно до статті 34 Закону України « Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку. Дисциплінарним проступком, в тому числі, є порушення присяги адвоката та Правил адвокатської етики.

Згідно вимог ч. 1, 3 ст. 12 Правил адвокатської етики, всією своєю діяльністю адвокат повинен стверджувати повагу до адвокатської професії, яку він уособлює, її сутності та громадського призначення, сприяти збереженню та підвищенню поваги до неї в суспільстві. Цього принципу адвокат зобов’язаний дотримуватись у всіх сферах діяльності: професійній, громадській, публіцистичній та інших.

Адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на обмеження незалежності адвокатської професії, честі, гідності та ділової репутації своїх колег, підрив престижу адвокатури та адвокатської діяльності.

 

Ретельно дослідивши зазначені обставини викладені в заяві/скарзі, а також додатки до неї, в тому числі диск з відеозаписом на якому зафіксована непристойна поведінка адвоката, письмові та усні пояснення адвоката, КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати приходить до висновку, що в діях адвоката наявні ознаки дисциплінарного проступку.

 

            Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.33,34,39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»,-

 

В И Р І Ш И Л А :

 

            1. Порушити відносно адвоката дисциплінарну справу за заявою скаргою Ради адвокатів Хмельницької області.

            2. Дисциплінарну справу призначити до розгляду 16 грудня 2019 р. на 16 год. 00 хв. за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3 оф.801 (8 поверх).

            3. Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів  з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                                                           В. Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                               Н. В. Свірневська

 

            Секретар                                                                                                      С. О. Німий