Рішення № 59 від 31.10.2016 р.

Р І Ш Е Н Н Я

31 жовтня 2016р.                                                                                             м.Хмельницький                                                            

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати, у складі голови дисциплінарної палати Свірневської Н.В., секретаря дисциплінарної палати Тарадай О.Т., членів дисциплінарної палати: Дем’янової О.В., Стасишина А.Л., Кузняка А.А. розглянувши дисциплінарну справу  про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката­_1 ( свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** видане на підставі рішення Хмельницької обласної КДКА від 16.11.1993р., адреса здійснення адвокатської діяльності м.Хмельницький, вул. ***)

 

встановила:

 

            Рішенням дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області від 30.08.2016р. порушено дисциплінарну справу відносно адвоката_1 щодо несплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в сумі 1378 грн. за 2016р.

            Після порушення дисциплінарної справи надійшло письмове пояснення адвоката згідно якого він подав заяву про припинення адвокатської діяльності в Раду адвокатів Хмельницької області ще навесні 2014р. Чому і досі відомості про нього не внесені в  ЄРАУ йому не відомо. Стверджує, що знявся і з податного обліку на початку 2015р. При зверненні за отриманням вказаної інформації РАУ Хмельницької області підтвердила той факт, що адвокат_1 дійсно 20.03.2014р. подав заяву про припинення адвокатської діяльності.

            Фактичне і юридичне припинення адвокатом_1 адвокатської діяльності є доказом того, що він не повинен сплачувати щорічні внески оскільки не здійснює адвокатської діяльності і у відповідності до вимог заяви подав про це письмову заяву в РАУ Хмельницької області. Отже в діях адвоката_1 відсутній склад дисциплінарного проступку.

            Згідно ст. 11  ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат складає присягу. Текст присяги передбачає обов’язок адвоката  дотримуватися принципів законності. У передбачений законом спосіб адвокат звернувся до РАУ регіону із заявою про припинення права на зайняття адвокатською діяльністю. Приписами ст. 31, 32 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не передбачено  будь-яких додаткових зобов’язань крім подання заяви.

            Адвокат не несе відповідальності за те, що з 2014р. відомості про припинення ним адвокатської діяльності не внесені в ЄРАУ.

            Тому в діях адвоката_1 відсутній склад дисциплінарного проступку.

            На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40,41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»,

 

Вирішила:

 

            Закрити  дисциплінарну справу відносно адвоката_1 ( свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** видане на підставі рішення Хмельницької обласної КДКА від 16.11.1993р., адреса здійснення адвокатської діяльності м.Хмельницький, вул. ***).

            Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів до ВКДКА або до суду.

 

 

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області            підпис                   В.Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                підпис                    Н.В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                підпис                   О.Т. Тарадай