Рішення № 6 від 12.03.2018 року

РІШЕННЯ № ___

 

12 березня 2018 р.                                                                                                   м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі голови КДКА Прядуна В.Б., т.в.о. голови дисциплінарної палати  Федорова В.Б., секретаря палати Німого С.О., членів палати Костюка В.Б., Дем’янової О.В., Тарадай О.Т. розглянула лист судді Кам’янець-Подільського міськрайонного суду  щодо дій адвоката,

 

ВСТАНОВИЛА

 

На розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області надійшов лист судді Кам’янець-Подільського міськрайонного суду щодо дій адвоката.

У листі йдеться про те, що адвокат, здійснюючи захист за призначенням обвинуваченого Особа_1, більше п’яти разів без поважних причин не з’явився в судові засідання, що викликає обурення у потерпілого по справі Особа_2. Висловлене прохання вжити заходів щодо забезпечення явки захисника адвоката в наступні судові засідання.

До скарги додано довідку про рух справи по кримінальному провадженню про обвинувачення Особа_1

Адвокат надав пояснення, в яких зазначив, що жодного разу не допускав неявки в судове засідання без поважних причин. Одного разу він був занятий в іншому процесі, про що завчасно повідомив суд. Інші рази повідомлень про час та місце слухання справи не отримував.

До пояснень надав копії ряду документів, зокрема заяви про перенесення справи та відповідь судді Кам’янець-Подільського міськрайонного суду про те, що у справі відсутнє поштове підтвердження про вручення захиснику повісток про розгляд справи.

Вирішуючи питання про порушення дисциплінарної справи, палата виходить з наступного.

Згідно ст. 40 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» розгляд дисциплінарної справи здійснюється на засадах змагальності. Відповідно, кожна сторона дисциплінарного провадження має довести підстави своїх вимог та заперечень.

Адвокатом надано докази того, що він не з’явився в одне судове засідання з поважної причини, про що завчасно повідомив суд. Також надано докази того, що він не був повідомлений належним чином про призначення судових засідань на 7.06.2017 р. та 16.11.2017 р. Інших фактів неявки адвоката в судове засідання із довідки про рух справи не встановлено. За таких обставин палата приходить до висновку про відсутність будь-яких порушень в діях адвоката.

Крім того, в листі судді Кам’янець-Подільського міськрайонного суду не сформульована вимога про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. Дисциплінарна палата не має повноважень щодо забезпечення явки захисника в наступні судові засідання

Враховуючи дію презумпції невинуватості, яка зобов’язує тлумачити усі сумніви на користь особи, зважаючи на те, що з наданих доказів не вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, керуючись ст. ст. 34, 39 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», палата

 

ВИРІШИЛА

 

Відмовити в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвоката за листом судді Кам’янець-Подільського міськрайонного суду.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                                                       В.Б. Прядун

 

Т.в.о голови дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                               В.Б. Федоров

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                               С.М. Німий