Рішення № 7 від 18.02.2021 року

Р І Ш Е Н Н Я №___

18 лютого 2021 р.                                                                                  м. Хмельницькй

 

            Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі головуючого на засіданні палати Федорова В.Б., секретаря дисциплінарної палати Німого С.О., члена палати Костюка В.В., за участю голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна В.Б., розглянувши заяву адвоката про відвід члена дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області  Свірневської Н.В.,- 

 

ВСТАНОВИЛА:

 

   1. 25 листопада 2020 року до КДКА Хмельницької області  надійшла скарга Особа_1 про дисциплінарний проступок адвоката .

2. 27 листопада 2020 року скаргу Особа_1 передано до дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області для перевірки відомостей про дисциплінарний проступок адвоката.

3. 03 грудня 2020 року члену дисциплінарної палати  КДКА Хмельницької області Тарадай О. Т. доручено провести перевірку відомостей, викладених у скарзі.

4. 10 грудня 2020 року член дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай О. Т. звернулася до адвоката  з повідомленням про проведення щодо неї перевірки та пропозицією надати письмові пояснення по суті порушених у скарзі питань.

5. 04 січня 2021 року до КДКА Хмельницької області надійшли письмові пояснення з додатками адвоката

6. 20 січня 2021 року до КДКА Хмельницької області надійшли додаткові письмові пояснення з додатками адвоката

7. 27 січня 2021 року член дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Тарадай О. Т. подала на розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області скаргу про дисциплінарний проступок адвоката, довідку та всі матеріали перевірки.

8. 27 січня 2021 року КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати порушено дисциплінарну справу стосовно адвоката  за ознаками дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 3 частини 2 статті 34 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (порушення правил адвокатської етики).

9. 18 лютого 2021 року на електронну адресу КДКА Хмельницької області надійшла заява адвоката  про відвід члену дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Свірневській Н.В..

10. Заява про відвід мотивована тим, що за результатами розгляду скарги Особа_1 на дії адвоката , КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати було прийнято рішення від 06 листопада 2020 року, яким притягнуто адвоката до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження.

11. На переконання адвоката  у членів дисциплінарної палати, в тому числі Свірневської Н.В., вже склалась думка щодо наявної ситуації та ставлення до розгляду другої скарги Особа_1 буде заздалегідь упередженим, оскільки на думку адвоката рішення КДКА Хмельницької області від 06 листопада 2021 року є незаконним.

12. КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати критично ставиться до доводів заяви про відвід члену дисциплінарної палати Свірневській Н.В., оскільки факт незгоди адвоката  з рішенням КДКА Хмельницької області в складі дисциплінарної палати від 06 листопада 2020 року, не вказує на наявність сумніву в об’єктивності чи зацікавленості Свірневської Н.В. в результаті розгляду даної дисциплінарної справи.

            13. Враховуючи викладене, керуючись ст. 50 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п. 7.5, 8.1, 8.2  Регламенту кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, затверджений Рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 77 із змінами та доповненнями внесенеми Рішенням Ради адвокатів України від 08 квітня 2017 року № 92,-

ВИРІШИЛА:

 

1. Відмовити адвокату у задоволенні заяви про відвід члену дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Свірневьскої Н.В.

            2.Рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня його отримання.

 

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії Хмельницької області                                                                            В.Б.Прядун

 

Головуючий на засіданні дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                             В.Б. Федоров

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                              С.О. Німий