Рішення № 72 від 17.11.2016 р.

РІШЕННЯ 

 

17 листопада 2016р.                                                                                        м.Хмельницький

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі  голови КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б., голови дисциплінраної палати Свірневської Н.В., секретаря дисциплінарної палати Тарадай О.Т., членів дисциплінарної палати Дем’янової О.В., Стасишина А.Л., Желіхівського О.М. розглянула скаргу голови Красилівського районного суду Хмельницької області на дії адвоката_1 ((свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** видане 18.06.2012р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29000 м.Хмельницький, вул. ***)

 

Встановила:

 

            На адресу КДКА Хмельницької області надійшла скарга голови Красилівського районного суду Хмельницької області про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката_1, оскільки останній зірвав судове засідання 21.10.2016р. не з’явившись в нього, про причини неявки не повідомив заздалегідь.

            На адресу адвоката було направлено скаргу із вимогою надати письмові пояснення.

            09.11.2016р. адвокат надав письмові пояснення із додатками. Так згідно пояснень адвоката він вчасно виїхав в судове засідання, але у зв’язку з тим, що автомобіль, на якому їхав адвокат, біля с. Тиранівка поламався, вимушений був просити свого знайомого Особу_1 підвести його.  Особа_1 виїхав, біля с.Тиранівка забрав адвоката і відвіз його до приміщення Красилівського районного суду. Під час затримки адвокат телефонував іншим представникам сторони, яку він представляє з повідомленням про затримку у зв’язку із поломкою автомобіля. Зі слів представника Особи_2 він негайно повідомив про це секретаря судового засідання і суддю. В судовому засіданні просив відкласти розгляд справи до прибуття адвоката. Адвокат спізнився в суд на 20 хв., але суддя справу відклав не врахувавши поважність причин запізнення адвоката. На підтвердження до пояснень адвокат надав пояснення Особи_1 якій  повністю підтвердив викладене адвокатом.

            Враховуючи, що адвокат прибув в судове засідання, а спізнення адвоката у зв’язку із поломкою транспортного засобу є непередбачуваною, а тому поважною причиною, дисциплінарна палата не вбачає ознак дисциплінарного проступку в діях адвоката.

            На підставі вищевикладеного керуючись ст.39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

В И Р І Ш И Л А:

 

            Відмовити в порушені дисциплінарної справи відносно адвоката_1 ((свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** видане 18.06.2012р. видане Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- 29000 м.Хмельницький, вул. ***).

            Рішення може бути оскаржено протягом 30-ти днів в ВКДКА або до суду.

 

            Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                                           В.Б. Прядун

 

            Голова дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                Н.В. Свірневська

 

            Секретар дисциплінарної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                О.Т. Тарадай