Рішення № 74 від 17.11.2016 р.

РІШЕННЯ

 

17  листопада 2016р.                                                                                  м. Хмельницький

 

       Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови Голова КДКА Хмельницької області  Прядуна В.Б.,

голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Тарадай О.Т., членів палати Стасишина А.Л., Дем’янової О.В., Желіхівського О.М. розглянула скаргу Шаповала Володимира Йосиповича на дії адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 12.09.2012р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності - 29000, м. Хмельницький, вул. ***)

 

встановила

 

 

                На адресу КДКА Хмельницької області надійшла скарга Особи_1 на дії адвоката_1. Ксерокопія скарги із доданими до неї документами була надіслана адвокату. 26.10.2016р. адвокат особисто отримав листа з копією скарги, але до цього часу письмових пояснень на скаргу на адресу КДКА не надав.

 

              У свій скарзі скаржник вказує, що 24.06.2016 р. він звернувся до адвоката_1 за правовою допомогою у справі з переоформлення земельної ділянки. Відповідно до квитанції до прибуткового касового ордера №1 від 24.06.2016 р. ним було сплачено адвокату за надання юридичних послуг 2500,00 грн. Проте адвокат не виконав взятого на себе зобов’язання, не відповідає на регулярні телефонні дзвінки, не повернув кошти за невиконання роботи. Скаржник просить притягнути адвоката_1 до дисциплінарної відповідальності за невиконання юридичних послуг. До скарги Особа_1 додав копію квитанції до прибуткового касового ордера №1 від 26.06.2016р. за підписом адвоката_1 та скріплена печаткою.

 

            Дисциплінарною палатою було встановлено, що 26.06.2016 р. адвокатом_1 було видано скаржнику квитанцію №1 про отримання 2500,00 грн. за виконання умов договору. Як стверджує скаржник дані кошти він надав адвокату_1 за надання юридичних послуг з переоформлення земельної ділянки. У телефонній розмові 16.11.2016р. скаржник повідомив, що угоди про надання правової допомоги адвокат не виготовляв та не підписував з ним. Адвокат правову допомогу скаржнику не надавав, отримані кошти за ненадання юридичних послуг не повернув. Оскільки скаржнику потрібно було терміново звернутись до суду з позовом про відновлення своїх прав, він звернувся за правовою допомогою до іншого адвоката.  

 

 

            Згідно ст. статті 21 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»  під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний дотримуватися присяги адвоката України та правил адвокатської етики.

 

            Статтею 27 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що договір про надання правової допомоги укладається в письмовій формі. … 3. До договору про надання правової допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права.

 

 

Заслухавши доповідача – члена дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області Желіхівського О.М., розглянувши матеріали скарги Особи_1, дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області прийшла до висновку, що встановлені підстави для порушення дисциплінарної справи.

 

            Керуючись ст. ст. 39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» дисциплінарна палата      

                                                                в и р і ш и л а :

 

        Порушити дисциплінарну справу відносно адвоката_1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № ***, видане 12.09.2012р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності - 29000, м. Хмельницький, вул. ***)

 

      Дисциплінарну справу призначити до розгляду на 12.12.2016р. на 16 -00 за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 5/3 оф. 801 (8 поверх).

 

      Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

 

 

      Голова КДКА Хмельницької області             підпис                          В.Б. Прядун

 

      Голова дисциплінарної палати

      КДКА Хмельницької області                           підпис                         Н.В. Свірневська

 

      Секретар дисциплінарної палати

      КДКА Хмельницької області                          підпис                        О.Т. Тарадай