Рішення № 82 від 15.12.2017 року

Р І Ш Е Н Н Я

«15»грудня 2017р.                                                                                     м.Хмельницький                                                             

 

            Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря Німого С.О., членів палати Дем*янової О.В., Тарадай О.Т., Стьопіна О.Ю., Федорова В.Б. за участі голови КДКА Хмельницької області розглянувши дисциплінарну справу про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката_1 (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** видане Хмельницькою обласною КДКА 25.12.2009р., адреса здійснення адвокатської діяльності 29000 м. Хмельницький, вул.****  )

 

 

В с т а н о в и л а:

 

            Рішенням КДКА Хмельницької області від  30.11.2017р. відносно адвоката_1 порушено дисциплінарну праву за скаргою Особи_1.

            У своїй скарзі Особа_1 порушує питання притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за нанесення йому тілесних ушкоджень. Скаржник стверджує, що 05.12.2016р. близько 10-30 адвокат адвокат_1 разом із своїм помічником зайшли в каб. № 402 за адресою м. Хмельницький, вул..Героїв Майдану, 54 (приміщення Хмельницького міськрайонного суду). Під час розмови із пом. судді Особою_2 адвокат почав виражатись нецензурною лайкою на що скаржник зробив йому зауваження. Після цього адвокат почав ображати нецензурною лайкою скаржника і наніс йому два удару в область обличчя. 05.12.2016р. скаржник звертався за медичною допомогою. На другій день із сінцями та подряпинами на обличчі його бачили працівники суду. Скаржник звернувся із заявою про скоєння злочину, на даний час порушено кримінальне провадження за ст. 125 ч.1 КК України. Викладене у скарзі підтвердила пом. судді Особа_2 у присутності якої відбувався інцидент надавши письмові пояснення з цього приводу, які досліджені членами палати.. До скарги додано ксерокопія травм карти № 1582 від 05.12.2016р. в якій зазначено діагноз: забій м*яких тканин, підшкірний крововилив тем*яної ділянки голови з ліва. ЗЧМТ-? Струс головного мозку.

            Адвокат надав як письмові пояснення та і усні з’явившись на засідання палати. Адвокат заперечив нанесення тілесних ушкоджень працівнику суду і пояснив, що конфлікт триває між його помічником та працівником  суду Особою_2. Це конфлікт виник внаслідок неповернення Особою_2 грошей в сумі 3000 дол. США які їй дала помічник в борг. На підтвердження надав пояснення пол та заяву останньої про те що вона отримала від Пакос М. гроші в сумі 3000 дол. США, справжність підпису на вказаної заяві засвідчена нотаріально. Адвокат стверджує, що знаходився в кабінеті скаржника саме з виробничих потреб, оскільки представляє інтереси Особи_3, яка була потерпілою по кримінальному провадженню по обвинуваченню її чоловіка Особи_5 головуючим по справі був суддя Баєв С.М. Оскільки суддя був відсутній в робочому кабінеті адвокат вирішив дізнатися у його помічника коли він буде.

             Ні  скаржник ні адвокат не заперечують, що події відбувались 05.12.2016р.

             Приписами ст. 35 ч.2 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено: «Адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності протягом року з дня вчинення дисциплінарного проступку.»

             На день прийняття даного рішення з дня скоєння адвокатом проступку, що має ознаки дисциплінарного, пройшло більше ніж один рік отже адвоката не можна притягнути до дисциплінарної відповідальності.

 

            На підставі викладеного, керуючись ст. ст.35 ч.2, 40, 41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»  

 в и р і ш и л а :

 

            Закрити дисциплінарну справу порушену відносно адвоката_1 за закінченням строків притягнення до дисциплінарної відповідальності.

            Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його проголошення до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії або до суду.

 

Голова КДКА Хмельницької області __________________В.Б.Прядун.  

 

 

Голова дисциплінарної справи        ____________________Н.В.Свірневська.

 

Секретар палати                                 ___________________С.О. Німий.