Рішення № 85 від 15.12.2017 року

Р І Ш Е Н Н Я

«15» грудня 2017р.                                                                                              м.Хмельницький                                                            

 

                Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря Німого С.О., членів палати  Дем*янової О.В., Тарадай О.Т.. Стьопіна О.Ю., Федорова В.Б. за участі голови КДКА Прядуна В.Б. розглянувши дисциплінарну справу про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № *** видане Хмельницькою обласною КДКА 07.12.2011р.., адреса здійснення адвокатської діяльності 30300 Хмельницька обл., м.Ізяслав, вул..***)

 

встановила:

 

 

                 На розгляд дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області надійшло Подання Ради адвокатів Хмельницької області від 03.04.2017р. про несплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2017р. адвокатом.

                Рішенням КДКА Хмельницької області 30 листопада 2017р. порушено дисциплінарну справу.

                13 грудня 2017р. на адресу КДКА надійшло письмове пояснення адвоката та ксерокопія квитанції про сплату щорічного внеску  21липня 2017р. Із пояснень адвоката слідує, що він забув вчасно заплатити внесок, не заперечує що це є порушення, але заперечує що він не сплатив його станом на жовтень місяць 2017р. коли отримав Подання РАХО. Адвокат притягувався за аналогічний дисциплінарний проступок до відповідальності в 2014р.  

                Згідно ст. 57 ч.1 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з’їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов’язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6  вищевказаного Закону).

                Рішенням Ради адвокатів України № 72 від 16.02.2013 р. затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування ( із відповідними змінами та доповненнями, внесенними рішенням РАДИ адвокатів України № 75 від «4-5» липня 2014р. надалі за текстом Положення),  яким передбачено професійний обов’язок кожного адвоката сплачувати щорічні внески до 31 січня  поточного року у визначеному даним Положенням порядку ( п.п.2.1, 2.5).

                Адвокат до 31.01.2017р. внески не сплатив. Доказом того є квитанція про сплату щорічного внеску датована 21.07.2017р. Отже адвокат порушив вимоги Положення. Однак палата вважає,що адвокат хоча із порушенням строків, але щорічний внесок сплатив, що є пом’якшуючою обставиною. Отже палата вважає, що в діях адвоката є склад  дисциплінарного проступку

                Керуючись ст. 40,41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

 

в и р і ш и л а :

 

                Притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності у виді попередження.

                Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії  або до суду.

 

Голова КДКА Хмельницької області ____________________В.Б.Прядун

 

Голова дисциплінарної палати  _______________________     Н.В.Свірневська.

 

Секретар палати                             ______________________     С. О.Німий.