Рішення № 26 від 20 червня 2014 року

РІШЕННЯ

20 червня 2014р.                                                                             м. Хмельницький

Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Тарадай О.Т., членів палати Стасишина А.Л., Желіховського О.М., Стьопіна О.Ю., розглянувши дисциплінарну справу порушену за Поданням Ради адвокатів Хмельницької області про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката 1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №, видане 16.11.1993р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- м.Старокостянтинів)

встановила:

Адвокат 1 не сплатила 1218,0 грн. - щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2014р. Адвокат була повідомлена про день і час слухання справи, отримала Подання із вимогою надати пояснення, отримала рішення про порушення дисциплінарної справи та Довідку про результати перевірки викладених в Поданні обставин однак на засідання палати не з'явилась, письмові пояснення не надала, заяви про відкладення справи не подала. Тому розгляд дисциплінарної справи проводиться у відсутність адвоката.

Згідно ст. 57 ч.І ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з'їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов'язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6 вищевказаного Закону).

     Рішенням Ради адвокатів України № 24 від 17.12. 2012р. встановлено розмір щорічного внеску у розмірі однієї мінімальної заробітної плати станом на 01 січня поточного року в якому такі внески сплачуються. Рішенням Ради адвокатів України від 16.02.2013р. № 72 затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування ( надалі Положення), якім передбачено обов'язок кожного адвоката сплатити щорічні внески до 31.03. поточного року ( п.п. 2.1, 2.5), порушення порядку та строків сплати щорічного внеску вважається невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування отже є дисциплінарним проступком. За поданням Ради адвокатів регіону залежно від строків прострочення платежу застосовується певний вид дисциплінарного стягнення ( п. 2.16-2.18 ).

Адвокат 1. до 31.03.2014р. внески не сплатила отже скоїла дисциплінарний проступок.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.39,40 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

ВИРІШИЛА:

Притягнути адвоката 1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № видане 16.11.1993р. Хмельницькою обласною КДКА ) до дисциплінарної відповідальності у виді попередження.

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно- дисциплінарної комісії або до суду.

 

Голова КДКА Хмельницької області                                                         В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                   Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                      О.Т. Тарадай