Рішення № 39 від 21.07.2014 року

РІШЕННЯ

21 липня 2014р.                                                                      м.Хмельницький

Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Тарадай О.Т., членів палати Стасишина A.JL, Кузняка A.A., Желіхівського О.М. розглянувши дисциплінарну справу порушену за Поданням Ради адвокатів Хмельницької області про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката 1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № видане 23.07.2010р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- м.Хмельницький)

встановила:

07 липня 2014р. було порушено дві дисциплінарні справи відносно адвоката 1 за несплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування ( надалі за текстом щорічного внеску) за 12 днів 2012р. та за 2013р. в сумі 1187,38 грн., та несплату щорічного внеску за 2014р. в сумі 1218 грн. Враховуючи доцільність обидві дисциплінарні справи об'єднуються в одну із номером 90/2/14-14 і розглядаються разом.

Адвокату направлялась Подання ради із пропозицією надати пояснення, адвокат подання отримав, пояснення не надав, щорічні внески не сплатив, на засідання дисциплінарної палати не з'явився, заяву про перенос слухання справи також не надав. Повідомлений про день і час слухання дисциплінарної справи належним чином.

Несплата адвокатом щорічного внеску своєчасно тобто до 31 березня поточного року не звільняє його від обов'язку сплатити внесок, отже дисциплінарний проступок адвоката є триваючим.

Згідно ст. 57 4.1 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з'їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов'язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6 вищевказаного Закону).

Рішенням Ради адвокатів України № 24 від 17.12. 2012р. встановлено розмір щорічного внеску у розмірі однієї мінімальної заробітної плати станом на 01 січня поточного року в якому такі внески сплачуються. Рішенням Ради адвокатів України від 16.02.2013р. № 72 затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування ( надалі Положення), якім передбачено обов'язок кожного адвоката сплатити щорічні внески до 31.03. поточного року ( п.п. 2.1, 2.5), порушення порядку та строків сплати щорічного внеску вважається невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування отже є дисциплінарним проступком. За поданням Ради адвокатів регіону залежно від строків прострочення платежу застосовується певний вид дисциплінарного стягнення ( п. 2.16-2.18 ).

Адвокат1  внески не сплатив отже скоїв дисциплінарний проступок. На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 40, 41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

ВИРІШИЛА:

Об'єднати в одну дисциплінарну справу дисциплінарні справи № 90/2/14-14 та № 150/2/14-14 і надати дисциплінарні справі № 90/2/14-14.

Притягнути до дисциплінарної відповідальності адвоката 1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №, видане 23.07.2010р. Хмельницькою обласною КДКА ) та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю строком на один рік.

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії або до суду.

Голова КДКА Хмельницької області                                                                                 В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                                              Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                                               О.Т. Тарадай