Рішення № 61 від 29.09.2014 року

РІШЕННЯ

 

29 вересня 2014р.                                                                                                          м. Хмельницький

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати у складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Тарадай О.Т., членів палати Желіхівського О.М., Стьопіна О.Ю., Кузняка А.А., Стасишина А.Л. розглянула заяву ОСОБИ 1 на дії адвоката 1 ( свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №  видане Хмельницькою обласною КДКА 20.11.1993р., адреса здійснення адвокатської діяльності м.Кам*янець-Подільській, ).

встановила:

На розгляді дисциплінарної палати перебуває заява ОСОБИ 1 на дії  адвоката 1.

Заява ОСОБИ 1 не містить відомостей щодо дисциплінарного проступку з боку адвоката. Посилання заявника на репліки адвоката під час проведення слідчої дії-одночасного допиту нічим не підтверджені і не є дисциплінарним проступком адвоката. «Перекручування фактів» адвокатом, що на думку заявника не сприяє встановленню істини по справі, також нічим не підтверджені і взагалі не зазначено, що заявник має на увазі під перекручуванням фактів.

Згідно пояснень адвоката, вона представляла інтереси бувшої невістки заявника, яка допитувалась в якості свідка на досудовому слідстві, до укладання угоди ні свідка, інтереси якого захищала, ні заявника не знала, тим більше не могла знати майновий стан заявника. Репліки під час процесуальної дії не говорила, зауважень від слідчого не отримувала. Виконувала свої обов’язки належним чином в межах закону та Правил адвокатської етики. Заяву вважає засобом тиску на неї.

Стаття 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» надає вичерпний перелік дій, що складають дисциплінарний проступок.

Статтею 36 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» зазначено, що дисциплінарну справу не може бути порушено за заявою, що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку, та не допускається зловживання правом на звернення до КДКА без достатніх підстав і використання зазначеного права як засобу тиску на адвоката у зв’язку із здійсненням ним адвокатської діяльності.

На підставі викладеного керуючись ст.39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» дисциплінарна палата

ВИРІШИЛА:

 

 Відмовити в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката 1.

 

 Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                                          В.Б.Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                                          Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                                          О.Т. Тарадай