Рішення № 66 від 14.10.2014 р.

РІШЕННЯ

14 жовтня 2014р.                                                                                  м.Хмельницький

Кваліфікаційна - дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати в складі голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Тарадай О.Т., членів палати Стасишина А.Л.,Кузняка А.А.,Дем*янової О.В., Стьопіна О.Ю. розглянувши дисциплінарну справу порушену за Поданням Ради адвокатів Хмельницької області про притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №, видане 10.03.1999р. Хмельницькою обласною КДКА, адреса здійснення адвокатської діяльності- смт.Віньковці, Хмельницької області, вул.)

встановила:

Під час розгляду дисциплінарної справи порушеної за Поданням Ради адвокатів Хмельницької області від 24.06.2014р. про несплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 12 днів 2012р. та за 2013р. в сумі 1 187,38 грн., та Поданням Ради адвокатів Хмельницької області від 24.06.14р. про несплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2014р. в сумі 1218 грн. було опитано адвоката 1 який пояснив, що має важке матеріальне становище. Тривалий час лікував дружину від онкозахворювання, і в 2012р. поховав її. Втративши дружину втратив, втратив житло і змушений на сьогодні орендувати житло. За час лікування дружини, а потім і поховання мав великі борги в тому числі має невиплачені кредити. Не заперечує, що не сплачував внески як того вимагає Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Просить не наказувати його суворо.

Згідно ст. 57 ч.І ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішення з’їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов’язковим до виконання всіма адвокатами, невиконання рішень адвокатського самоврядування є дисциплінарним проступком та підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ст.34 ч.2 п.6 вищевказаного Закону).

Рішенням Ради адвокатів України № 24 від 17.12. 2012р. встановлено розмір щорічного внеску у розмірі однієї мінімальної заробітної плати станом на 01 січня поточного року в якому такі внески сплачуються. Рішенням Ради адвокатів України від 16.02.2013р. № 72 затверджено Положення про щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування ( надалі Положення), якім передбачено обов’язок кожного адвоката сплатити щорічні внески до 31.03. поточного року ( п.п. 2.1, 2.5), порушення порядку та строків сплати щорічного внеску вважається невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування отже є дисциплінарним проступком. За поданням Ради адвокатів регіону залежно від строків прострочення платежу застосовується певний вид дисциплінарного стягнення ( п. 2.16-2.18 ).

Адвокат 1 не сплачує щорічні внески отже скоїв дисциплінарний проступок. Адвокат 1 не внесений в ЄРАУ, однак у матеріалах дисциплінарної справи є рішення №  атестаційної палати КДКА Хмельницької області від 10.03.1999р. згідно якого адвокат 1 отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, що сам не заперечує.

При визначенні виду дисциплінарного стягнення палата керується ст. 41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» яка передбачає, що необхідно враховувати обставини справи, особу адвоката. Адвокат 1 не заперечує, що зобов’язаний сплачувати щорічні внески, надає обіцянку, що буде виплачувати внески частинами, потрапив в важке матеріальне становище.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.41 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

ВИРІШИЛА:

Притягнути адвоката 1 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №, видане 10.03.1999р. Хмельницькою обласною КДКА ) до дисциплінарної відповідальності і застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді попередження.

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії або до суду.

Голова КДКА Хмельницької області                                                       В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                     Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                                     О.Т. Тарадай