Рішення від 20 січня № 2

РІШЕННЯ

 

20 січня 2013 року                                                                                         м. Хмельницький

 

           КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати, зокрема голови палати Свірневської Н.В., секретаря Желіхівського О.М., членів палати: Стьопіна О.Ю., Стасишина А.Л., Дем’янової О.В., Тарадай О.Т., розглянувши у відкритому засіданні дисциплінарну справу адвоката 1, свідоцтво про адвокатську діяльність №.. , видане Рівненською обласною КДКА ….2010 р., -

ВСТАНОВИЛА:

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області, надійшла окрема ухвала Славутського міськрайонного суду від 18.07.2013р. по справі №2214/…../2012, в якій зазначено, що адвокат 1, який є захисником обвинуваченого 1, маючи на меті умисне затягнути розгляд справи, не з’явився на судове засідання 26.04.2013р., не повідомивши суд про підставність такої неявки, та судове засідання на 09.07.2013р. В окремій ухвалі суду зазначається, що адвокат 1 зловживає своїми правами, перешкоджає встановленню істини в справі, така поведінка адвоката носить системний характер та свідчить про неповагу до суду.

З матеріалів перевірки вбачається, що адвокат 1 є захисником обвинуваченого 1. Встановлено, що 08.07.2013 р. адвокатом було подано клопотання до суду про перенесення розгляду справи у зв’язку з його відпусткою терміном до 30.07.2013р. Отримання такого клопотання судом не заперечується. Суд відклав розгляд справи на 18.07.2013р.

Також встановлено, що адвокат 1 був відсутній в судовому засіданні 26.04.2013р. Згідно пояснень підзахисного 1, адвокат 1 виконував свої обов’язки добросовісно і сумлінно. Щодо неявки адвоката 26.04.2013р. в судове засідання, то вранці 26.04.2013р. він в телефонному режимі спілкувався з адвокатом, який йому повідомив, що погано себе почуває і просив заявити в судовому засіданні про дану обставину та просити суд про перенесення розгляду справи. В судовому засіданні він заявив про дані обставини, ніхто не був проти перенесення судового засідання, його клопотання було задоволено і розгляд справи судом було перенесено.

      Відсутні також у справі і докази того, що начебто адвокат «зловживає своїми правами, перешкоджає встановленню істини в справі,.., така поведінка адвоката носить системний характер та свідчить про неповагу до суду.»

            Заслухавши доповідача - члена дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Желіхівського О.М., розглянувши матеріали по окремій ухвалі суду, пояснення адвоката 1, пояснення підзахисного 1, дослідивши додаткові докази, надані адвокатом, КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати прийшла до висновку про закриття дисциплінарної справи відносно адвоката 1, оскільки відсутні будь-які належні докази, які б свідчили про вчинення адвокатом 1 дисциплінарного проступку.

Керуючись ст.ст. 41,42 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати

ВИРІШИЛА:

            Дисциплінарну справу щодо адвоката 1, свідоцтво про адвокатську діяльність № .., видане Рівненською обласною КДКА …..2010 р., порушену рішенням дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області від 10 січня 2014 року - закрити.

             Рішення КДКА Хмельницької області у складі дисциплінарної палати може бути оскаржено протяглім тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної                                                             Прядун В.Б.

комісії адвокатури Хмельницької області

 

Голова дисциплінарної палати                                                                 Н.В. Свірневська

Кваліфікаційно-дисциплінарної                                                                         

комісії адвокатури Хмельницької області

 

Секретар дисциплінарної палати                                                       О.М. Желіхівський

Кваліфікаційно-дисциплінарної                                                                         

комісії адвокатури Хмельницької області