Рішення від 24.03.2014

РІШЕННЯ

24 березня 2014р.                                                                                       м.Хмельницький

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі дисциплінарної палати, а саме: голови палати Свірневської Н.В., секретаря палати Желіхівського О.М., членів палати Тарадай О.Т., Стьопіна О.Ю., Стасишина А.Л. у присутності голови КДКА Хмельницької області Прядуна В.Б. розглянула скаргу  ОСОБИ 1 на дії адвоката 1, свідоцтво № , видане 29.09.1995р. Тернопільською обласною КДКА,

встановила:

На розгляді палати перебуває скарга ОСОБИ 1 на дії адвоката 1, згідно якої вбачається, що скаржниця заплатила адвокату 5700 руб., але він справу «програв», а гроші повернути відмовився. Будь-яких доказів укладання угоди з адвокатом не надано. Із пояснень адвоката 1 вбачається, що він ніколи в суді не представляв інтереси скаржниці і відповідно не отримував в неї гроші, вважає, що скарга анонімна оскільки не підписана скаржницею, а тому не підлягає розгляду.

Скарга оглянута, підпис та дата складання скарги є. Однак скаржниця посилається лише на те, що адвокат не виграв справи в суді, а тому має повернути гроші. Інших претензій до адвоката немає, буд-яких дій які б свідчили про скоєння адвокатом дисциплінарного проступку у скарзі не зазначено.

Приписами ст. 34 ч.3 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» зазначено: «Не є підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності винесення судом або іншим органом рішення не на користь його клієнта ...якщо при цьому не було вчинено дисциплінарного проступку». Приписами ст.36 ч.2 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено: «Дисциплінарну справу не може бути порушено за скаргою, що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку адвоката...».

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 34 ч.З, 36 ч.2, 39 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

ВИРІШИЛА:

Відмовити в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката 1, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № , видане 29.09.1995р. Тернопільською обласною КДКА.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

 

Голова КДКА Хмельницької області                                                  В.Б. Прядун

 

Голова дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                               Н.В. Свірневська

 

Секретар дисциплінарної палати

КДКА Хмельницької області                                                               О.М. Желіхівський