Рішення № 237 від 06.07.2018 року

          06 липня 2018 року                                                                         м. Хмельницький

 

Рішення №

Про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області в складі в.о. голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області та голови кваліфікаційної палати Ватраса Володимира Антоновича, секретаря кваліфікаційної палати Вагіна Дмитра Сергійовича, членів кваліфікаційної палати: Черевика Сергія Станіславовича, Савінського Олега Петровича, Барилюк Оксани Антонівни, Хмелевської Наталі Леонідівни, Рохова Олега Володимировича -

ВСТАНОВИЛА:

Білоус Валерій Володимирович за результатами складення письмового іспиту отримав 20 балів.

При оцінці було враховано, що Білоус Валерій Володимирович не підготував заяву про перегляд рішення господарського суду за нововиявленими обставинами (2 питання білету) та не склав висновок щодо правової позиції та тактики захисту (4 питання білету). Крім того складаючи клопотання про визнання доказу недопустимим в кримінальному провадженні (зокрема протоколу тимчасового доступу до речей і документів) Білоус В.В. неправильно застосував норми КПК України, оскільки тимчасовий доступ до речей і документів врегульований главою 15 КПК України (ст. 159-166 КПК України), а Білоус В.В. помилково застосував норми права, які регулюють порядок проведення обшуку (ст.234 КПК України).

Згідно п.13.12 Порядку допуску-до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року) особа, яка за результатами складення письмового іспиту отримала 80 балів і більше (максимум 120 балів), вважається такою, що успішно склала письмовий іспит.

Білоус Валерій Володимирович за результатами складення письмового кваліфікаційного іспиту не набрала необхідної кількості балів для визнання її такою, що успішно склала письмовий іспит, у зв'язку із чим не може бути допущеною до складення усного кваліфікаційного іспиту.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року), Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області, -

ВИРІШИЛА:

  1. Визнати Білоус Валерія Володимировича таким, що не склав письмовий кваліфікаційний іспит. До складення усного кваліфікаційного іспиту Білоус Валерія Володимировича не допускати.

2.  Відмовити Білоус Валерію Володимировичу у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту.

3.  Повідомити Білоус Валерію Володимировичу про прийняте рішення. Одночасно роз'яснити, що рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене у відповідності до частини 5 статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.

 

В.о. голови Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                           В.А. Ватрас

 

            Голова кваліфікаційної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                В.А. Ватрас

 

Секретар кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                                Д.С. Вагін