Рішення № 67 від 16.02.2018 року

16 лютого 2018 року                                                                          м. Хмельницький

 

 

Рішення №___

Про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області в складі голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна Володимира Борисовича, голови кваліфікаційної палати Ватраса Володимира Антоновича, секретаря кваліфікаційної палати Вагіна Дмитра Сергійовича, членів кваліфікаційної палати: Рохова Олега Володимировича, Черевика Сергія Станіславовича, Савінського Олега Петровича, Лучковського Валентина Вікторовича, -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Кордюкова Вікторія Олексіївна за результатами складення письмового іспиту отримала 40 балів.

При оцінці було враховано, що Кордюкова Вікторія Олексіївна виконуючи перше завдання білету склала позовну заяву про визнання недійсним договору дарування квартири, яка не відповідає вимогам ст..175 ЦПК України, оскільки не містить повного ім᾽я сторін, відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. В підготовленій позовній заяві відсутнє нормативне обґрунтування підстав заявленого позову. Правильним було б нормативне обґрунтування позову спеціальною нормою визначеною ч.1 ст.229 ЦК України (правові наслідки правочину, який вчинено під впливом помилки) оскільки виходячи з фабули завдання договір був укладений внаслідок помилки щодо обставин які мають істотне значення. За таких гобставин завдання не може вважатись виконаним правильно.

            Виконуючи третє завдання білету Кордюкова Вікторія Олексіївна склала скаргу на бездіяльність слідчого, в якою просила слідчого суддю внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань заяву про вчинення кримінального правопорушення та видати документ, що підтверджує її реєстрацію. Проте вчинення вищевказаних дій не відноситься до компетенції слідчого судді виходячи з положень ст.214 КПК України. Відповідно завдання виконане неправильно.

Згідно  п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року) особа, яка за результатами складення письмового іспиту отримала 80 балів і більше (максимум 120 балів), вважається такою, що успішно склала письмовий іспит.

Кордюкова Вікторія Олексіївна за результатами складення письмового кваліфікаційного іспиту не набрала необхідної кількості балів для визнання її такою, що успішно склала письмовий іспит, у зв’язку із чим не може бути допущеною до складення усного кваліфікаційного іспиту.

 

Враховуючи викладене, керуючись ст. 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року), Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області, -

 

ВИРІШИЛА:

 

         1. Визнати Кордюкову Вікторію Олексіївну такою, що не склала письмовий кваліфікаційний іспит. До складення усного кваліфікаційного іспиту Кордюкову Вікторію Олексіївну не допускати.

         2. Відмовити Кордюковій Вікторії Олексіївні у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту.

         3.  Повідомити Кордюкову Вікторію Олексіївну про прийняте рішення. Одночасно роз’яснити, що рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене у відповідності до частини 5 статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.  

 

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                           В.Б. Прядун

 

Голова кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                                В.А. Ватрас

 

Секретар кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                                Д.С. Вагін