Рішення № 93 від 23.02.2018 року

23.02.2018 року м. Хмельницький

Рішення №

Про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області в складі голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна Володимира Борисовича, голови кваліфікаційної палати Ватраса Володимира Антоновича, секретаря кваліфікаційної палати Вагіна Дмитра Сергійовича, членів кваліфікаційної палати: Рохова Олега Володимировича, Черевика Сергія Станіславовича, Савінського Олега Петровича, Барилюк Оксани Антонівни, Лучковського Валентина Вікторовича, -

ВСТАНОВИЛА:

Литвин Аліна Олегівна за результатами складення письмового іспиту отримала 20

балів.

При оцінці було враховано, що Литвин Аліна Олегівна не виконала друге завдання білету та не склала адміністративний позов про визнання нечинним рішення податкового органу.

Відповідаючи на третє питання білету Литвин А.О. неправильно склала апеляційну скаргу на вирок суду; зокрема вироком суду безробітному обвинуваченому призначене покарання у вигляді виправних робіт із відрахуванням із його заробітку десяти відсотків в дохід держави, що є явно незаконним, оскільки не відповідає ч. 1ст.57 КК України, згідно якої покарання у вигляді виправних робіт відбувається за місцем роботи засудженого. Проте Литвин А.О. в складеній нею апеляційній скарзі просила змінити вирок в частині відрахування із заробітку обвинуваченого десяти відсотків в дохід держави, залишивши основне покарання у виді виправних робіт строком на шість місяців, що вказує на незнання Литвин А.О. загальних положень кримінального права, що і призвело до неправильного виконання завдання.

Відповідаючи на четверте питання білету Литвин А.О. дійшла помилкового висновку про ге. що захиснику необхідно звернутися під час підготовчого провадження в суді зі скаргою на дії працівників правоохоронних органів щодо тиску на підозрюваного під час досудового розслідування (оскільки в даному випадку необхідно звертатися із заявою про вчинення кримінального правопорушення, а не подавати скаргу суду). Крім того Литвин А.О. помилково кваліфікувала дії працівників правоохоронних органів щодо тиску на підозрюваного за ст.126 КК України (побої та мордування).

Згідно п. 13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України №. 295 від 16 грудня 2016 року) особа, яка за результатами складення письмового іспиту отримала 80 балів і більше (максимум 120 балів), вважається такою, що успішно склала письмовий іспит.

Литвин Аліна Олегівна за результатами складення письмового кваліфікаційного іспиту не набрала необхідної кількості балів для визнання її такою, що успішно склала письмовий іспит, у зв'язку із чим не може бути допущеною до складення усного кваліфікаційного і с п и ту.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року), Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області. -

ВИРІШИЛА:

1. Визнати Литвин Аліну Олегівну такою, що не склала письмовий кваліфікаційний іспит. До складення усного кваліфікаційного іспиту Литвин Аліну Олегівну не допускати.

2. Відмовити Литвин Аліні Олегівні у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту.

3. Повідомити Литвин Аліну Олегівну про прийняте рішення. Одночасно роз'яснити, що рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене у відповідності до частини 5 статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                           В.Б. Прядун

 

            Голова кваліфікаційної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                В.А. Ватрас

 

Секретар кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                                Д.С. Вагін