рішення № 94 від 23.02.2018 року

23 лютого 2018 року                                                    м. Хмельницький

Рішення №

ГІро відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області в складі голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна Володимира Борисовича, голови кваліфікаційної палати Ватраса Володимира Антоновича, секретаря кваліфікаційної палати Вагіна Дмитра Сергійовича, членів кваліфікаційної палати: Рохова Олега Володимировича, Черевика Сергія Станіславовича, Савінського Олега Петровича, Барилюк Оксани Антонівни, Лучковського Валентина Вікторовича, -

ВСТАНОВИЛА:

Мельникова Алла Володимирівна за результатами складення письмового іспиту отримала 40 балів.

При оцінці було враховано, що Мельникова Алла Володимирівна фактично не виконала друге завдання білету, оскільки взагалі не склала позовну заяву по заданій фабулі завдання,

Відповідаючи на четверте завдання білету Гречаник Юлія Вікторівна неправильно визначила правову позицію та правову природу спірних правовідносин, оскільки правильним було б застосування не ст.365 ЦК України, а ч.2 ст.364 ЦК України, згідно якої, якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.

Згідно п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року) особа, яка за результатами складення письмового іспиту отримала 80 балів і більше (максимум 120 балів), вважається такою, що успішно склала письмовий іспит.

Мельникова Алла Володимирівна за результатами складення письмового кваліфікаційного іспиту не набрала необхідної кількості балів для визнання її такою, що успішно склала письмовий іспит, у зв'язку із чим не може бути допущеною до складення усного кваліфікаційного іспиту.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України №. 295 від 16 грудня 2016 року). Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області, -

ВИРІШИЛА:

  1. Визнати Мельникову Аллу Володимирівну такою, що не склала письмовий кваліфікаційний іспит. До складення усного кваліфікаційного іспиту Мельникову Аллу Володимирівну не допускати.

2. Відмовити Мельниковій Аллі Володимирівні у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту.

  1. Повідомити Мельникову Аллу Володимирівну про прийняте рішення. Одночасно роз'яснити, що рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене у відповідності до частини 5 статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.

 

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної

            комісії адвокатури Хмельницької області                        В.Б. Прядун

 

            Голова кваліфікаційної палати

            КДКА Хмельницької області                                                        В.А. Ватрас

 

Секретар кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                          Д.С. Вагін