Рішення № 275 від 10.08.2018 року

10 серпня 2018 року                                                                                   м. Хмельницький

Рішення №

про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області в складі голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна Володимира Борисовича, голови кваліфікаційної палати Ватраса Володимира Антоновича, секретаря кваліфікаційної палати Вагіна Дмитра Сергійовича, членів кваліфікаційної палати: Черевика Сергія Станіславовича, Барилюк Оксани Антонівни, Савінського Олега Петровича, Рохова Олега Володимировича –

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Шкраба Ірина Костянтинівна за результатами складення письмового іспиту отримала 40 балів.

При оцінці було враховано, що Шкраба Ірина Костянтинівна підготувала позовну заяву, яка не відповідає вимогам ч.3 ст.75 ЦПК України, оскільки не містить прізвища, ім'я та по батькові сторін та інших учасників справи їх місця проживання чи перебування, а також реєстраційного номеру облікової картки платника податків за його наявності. Також позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Всупереч ч.1 ст.177 ЦПК України до позовної заяви не додані копії документів для інших учасників справи. До позовної заяви не додана копія договору (або відсутнє клопотання щодо його витребування судом) щодо визнання недійсним якого заявлена вимога. В позові заявлена вимога щодо стягнення витрат на правову допомогу в сумі 2000грн. проте не додані докази щодо підтвердження таких витрат. За таких обставин завдання виконане неправильно.

При відповіді на третє питання білету Шкраба Ірина Костянтинівна підготувала скаргу на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, яка не містить ім'я та по-батькові скаржника, його адреси та взагалі не містить вимоги щодо зобов'язання слідчого внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Згідно п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року) особа, яка за результатами складення письмового іспиту отримала 80 балів і більше (максимум 120 балів), вважається такою, що успішно склала письмовий іспит.

Шкраба Ірина Костянтинівна за результатами складення письмового кваліфікаційного іспиту не набрала необхідної кількості балів для визнання її такою, що успішно склала письмовий іспит, у зв'язку із чим не може бути допущеною до складення усного кваліфікаційного іспиту.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року), Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області, -

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Визнати Шкрабу Ірину Костянтинівну такою, що не склала письмовий кваліфікаційний іспит. До складення усного кваліфікаційного іспиту Шкрабу Ірину Костянтинівну не допускати.
  2. Відмовити Шкрабі Ірині Костянтинівні у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту.
  3. Повідомити Шкрабу Ірину Костянтинівну про прийняте рішення. Одночасно роз'яснити, що рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене у відповідності до частини 5 статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.

 

Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                               В.Б. Прядун

 

            Голова кваліфікаційної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                    В.А. Ватрас

 

Секретар кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    Д.С. Вагін